Idaho-town-810x500.png

Mesto Idaho prijalo radikálne opatrenie proti nenávistným prejavom, ktoré znepokojuje miestnych kresťanov

105
Neutral
  • Ľavicová mestská rada v Coeur d'Alene prijala agresívne nariadenie proti zločinom z nenávisti.
  • Nariadenie obmedzuje slobodu prejavu a kresťanské morálne učenie.
  • Komisári tvrdia, že nariadenie je potrebné na základe predchádzajúcich prípadov nenávisti.
  • Tradiční katolíci v meste sú proti nariadeniu a bojujú za svoje práva.

Ľavicová mestská rada v meste Coeur d’Alene v štáte Idaho prijala nové agresívne nariadenie proti zločinom z nenávisti, ktoré by podľa obáv niektorých obyvateľov mohlo znemožniť verejnú obhajobu kresťanského morálneho učenia.

V utorok večer šesťčlenný výbor jednomyseľne schválil opatrenie, ktoré trestá každého, kto zastrašuje, zraňuje, obťažuje, vyhráža sa alebo je “verejným výtržníkom” a dopúšťa sa “výtržníctva” voči inej osobe pre jej “sexuálnu orientáciu a rodovú identitu,” okrem iných klasifikácií občianskych práv.

Tí, ktorí porušia zásady, dostanú priestupok. Môžu tiež dostať pokutu a súd im môže nariadiť, aby sa zúčastnili na prevýchovnom programe.

CBS affiliate KREM-2 ďalej informoval, že “každý, kto poruší kódex, nebude mať nárok na žiadnu licenciu, povolenie alebo činnosť mesta až na obdobie troch rokov.”

Coeur d’Alene je jedným z najidylickejších miest v štáte, kde dominujú republikáni. V posledných desaťročiach sa do tejto oblasti presťahovalo mnoho tradičných katolíkov vzhľadom na prítomnosť Kňazského spolku svätého Pia X. a Bratskej spoločnosti svätého Petra. Jedným z nich je bývalý obyvateľ Indiany Dave Reilly.

Reilly, ktorý sa od svojho presťahovania pred niekoľkými rokmi angažuje v občianskom aktivizme, dnes pre LifeSite povedal, že komisári sú “jedni z najvulgárnejších, najodpornejších, najodpornejších, najkomunistickejších, s Centrom práva južnej chudoby spojených, najzkorumpovanejších ľudí, akí kedy žili v Coeur d’Alene.”

“Sú to presne tí istí ľudia, ktorí počas plandémie zavádzali masky a zatvárali podniky,” poznamenal. “Rozhodli sa ”prijať toto nariadenie, aby potlačili prejav svojej politickej opozície.”

Reilly vyzval spoluobčanov, aby sa “oslobodili od nimi okupovanej vlády a vykopli špeciálne záujmy a skorumpovaných politikov, ktorí držia našu komunitu ako rukojemníkov.”

Komisári argumentovali, že predchádzajúce prípady “nenávisti” v tejto oblasti sú dôvodom, prečo je nariadenie potrebné. Uviedli, že rasistické výrazy vykrikované na členky ženského basketbalového tímu Utahskej univerzity’začiatkom tohto roka, keď boli v meste na turnaji NCAA’March Madness, boli jedným z takýchto momentov.

Ale Idaho Tribune zaprel, že k incidentu došlo. Reportér Johnston Meadows argumentoval, že to, čo sa v skutočnosti odohralo, nie je úplne jasné, napriek tomu, že médiá tlačili toto pochybné tvrdenie, akoby to bol nevyvrátiteľný fakt.

Regionálna obchodná komora Coeur d’Alene v pondelok oznámila, že ruší predchádzajúcu politiku, ktorá zakazovala náboženské predmety na sprievode 4. júla.


Sociálne médiá boli začiatkom tohto týždňa rozrušené, keď videá ukazovali účastníkov pochodu na sprievode, ktorí niesli kríže.