Environmentálne pokrytectvo ľavicových kanadských politikov bolo opäť odhalené po tom, čo záznamy ukázali, že senátorka známa svojím odporom voči ropnému a plynárenskému priemyslu len v minulom roku preletela viac ako 100 000 kilometrov, aby sa zúčastnila na takzvaných konferenciách o zmene klímy.
Senátorka Rosa Galvezová, ktorú v roku 2016 vymenoval premiér Justin Trudeau, podľa novo predložených záznamov podľa Blacklock’s Reporter ukazuje, že za posledný rok nalietala približne 100 084 kilometrov (62 189 míľ), aby sa zúčastnila na podujatiach o klimatických zmenách.
Náklady na viaceré cesty vraj zaplatila organizácia Parliamentarians’Network for a Fossil Fuel Free Future (Sieť poslancov za budúcnosť bez fosílnych palív) spolu s Americkou spoločnosťou stavebných inžinierov a ďalšími sponzormi.
Podľa záznamov Galvezová naďalej ostro vystupovala proti rope a plynu, ktoré tvoria veľkú časť kanadského hospodárstva, až do momentu, keď si vzala lietadlo, aby 25. mája odletela na konferenciu v Casablance o “energetickej spravodlivosti.”
Senátor sa 2. mája zúčastnil aj na stretnutí v brazílskom Sao Paule o “postupnom ukončení využívania fosílnych palív v Amazónii”, ako aj na viacerých ďalších konferenciách, ktorých témy boli zamerané na postupné ukončenie využívania ropy a plynu.
Galvezová sa sama označuje za environmentalistku a podľa jej oficiálneho životopisu je jednou z kanadských’“popredných odborníkov na kontrolu znečistenia a jeho vplyv na ľudské zdravie.” Tvrdila, že “klimatická kríza je najväčšou výzvou našej doby a bude si vyžadovať bezprecedentnú transformáciu.”
Doteraz sa k svojim nedávno zverejneným cestám nevyjadrila.
V roku 2019 mala ako predsedníčka výboru pre životné prostredie za úlohu dohliadať na vypočutia k návrhu zákona, ktorý bol vyhlásený za protiústavný a ktorý má vplyv na kanadský’ropný a plynárenský sektor, teda k návrhu zákona C-69, známeho aj ako “zákon o ropovodoch bez ďalšieho potrubia”.
Od nástupu do funkcie v roku 2015 Trudeauova vláda pokračuje v presadzovaní radikálnu environmentálnu agendu podobnú agende, ktorú presadzuje Svetové ekonomické fórum’“Great Reset” a Organizácia Spojených národov’“Sustainable Development Goals.”
Keď ide o takzvanú “zmenu klímy spôsobenú človekom,” o ktorej ľavičiari hlásajú už roky, v júni 2017 recenzovaná štúdia dvoch vedcov a veterána štatistiky zistila, že väčšina nedávnych údajov o globálnom otepľovaní bola “sfalšovaná klimatológmi, aby vyzerala desivejšie.”
LifeSiteNews nedávno informoval o ďalšom prejave pokrytectva o tom, ako kanadský’“veľvyslanec pre klimatické zmeny,” vymenovaný samozvaným socialistom ministrom životného prostredia Stevenom Guilbeaultom, vyúčtoval daňovým poplatníkom 254 000 dolárov za cestovné výdavky len za dva roky vo funkcii.
V poslednom čase však došlo k dvom súdnym rozhodnutiam, ktoré zasadili Trudeauovi’ranu za environmentálne zákony po tom, ako sa provincie vrátane Alberty a Saskatchewanu postavili proti federálnej vláde kvôli zákonom ovplyvňujúcim ropný a plynárenský priemysel.
Najnovšie Federálny súd Kanady 16. novembra zvrátil Trudeauovu vládu’zákaz používania plastov na jedno použitie, pričom ho označil za “nerozumný a protiústavný.”
Druhé rozhodnutie prišlo po tom, ako sa Najvyšší súd Kanady’nedávno postavil na stranu autonómie provincií, pokiaľ ide o prírodné zdroje. Najvyšší súd nedávno rozhodol ,že Trudeauov zákon C-69, prezývaný “zákon o ďalších ropovodoch ,je “väčšinou protiústavný. Bolo to veľké víťazstvo pre Albertu a Saskatchewan, ktoré zákon napadli na súde. Rozhodnutie vrátilo právomoci nad ropovodmi provinčným vládam, čo znamená, že projekty ťažby ropy a zemného plynu na čele s provinciami by mali mať možnosť pokračovať bez federálnych zásahov.
Trudeauova vláda však zrejme trvá na odporuje nedávnym rozsudkom tým, že presadzuje svoje rôzne nariadenia.
Takisto využila agendu vlimate “change” na ospravedlnenie uplatňovania trestnej uhlíkovej dane pre Kanaďanov. Ako uviedol portál LifeSiteNews, Trudeauova’uhlíková daň stojí Kanaďanov stovky dolárov ročne, keďže vládne zľavy nestačia na kompenzáciu vysokých nákladov na palivá.