communism_fists-810x500.jpg

Nová kniha "Neľudia" ukazuje, ako duch komunizmu motivuje dnešnú americkú ľavicu

0
Kultúra smrti

Keď som bol na vysokej škole, písal som diplomovú prácu o povahe a histórii politických revolúcií. V rámci svojho výskumu som čítal Dostojevského román Démoni, ktorý rozpráva príbeh fiktívneho mesta pohlteného chaosom, keď sa stane štartovacím bodom pokusu o revolúciu vedeného majstrom manipulátorom menom Pjotr Verchovenskij. V románe sú vykreslené postavy, ktoré sa zdajú byť posadnuté démonmi.

Prečítal som si aj Majstra a Margaritu od Michaila Bulgakova, ktorá rozpráva príbeh Satana navštevujúceho Sovietsky zväz. Až po rokoch som sa dozvedel, že táto kniha inšpirovala Micka Jaggera k napísaniu “Sympathy for the Devil” s desivými veršami:

Stuck around St. Keď som videl, že je čas na zmenu Zabili cára a jeho ministrov Anastázia márne kričala Jazdil som na tanku Mal som generálsku’hodnosť Keď zúril blitzkrieg A telá smrdeli

Nedávno som si na tieto verše – ako aj na Dostojevského’Demóny – spomenul, keď som čítal Unhumans: Bannon: Tajné dejiny komunistických revolúcií (a ako ich zničiť) by Jack Posobiec, Joshua Lisec, Stephen K. Bannon. Autori celkom dobre dokazujú, že ľudí historicky známych ako “revolucionári” alebo “komunisti” najlepšie pochopíme NIE na základe ideologickej doktríny, ktorú vyznávajú, ale na základe emócií, ktoré prechovávajú – konkrétne záporzmysel pre krivdutúžbu zničiť inštitúcie a ľudí. Podľa autorov je skutočnosť, že komunistickí revolucionári zavraždili desiatky miliónov ľudí, vlastnosťou, a nie chybou ich prístupu k svetu.

Čitateľov, ktorí už poznajú krvou nasiaknuté dejiny francúzskej a ruskej revolúcie, autori’ opisom týchto epizód neprekvapia. Rovnako živo a podrobne opisujú aj španielsku občiansku vojnu, čínsku občiansku vojnu a kultúrnu revolúciu a americkú’revolúciu a kultúrnu vojnu v šesťdesiatych rokoch.

Najstrašnejšie je ich hodnoverné preukázanie, že duch, ktorý oživoval tieto minulé hrôzy, v posledných dvadsiatich rokoch naberá na sile v Spojených štátoch. To je najpodstatnejšia časť knihy.

V roku 1995, keď som písal svoju magisterskú’prácu o diele Edmunda Burka Reflexie o revolúcii vo Francúzsku, som vedel, že deštruktívny duch, ktorý Burke opísal, stále číha v srdciach a mysliach mnohých akademikov okolo mňa v Bostone, ale predpokladal som, že sme&nbspdospeli k&nbspokamihu v&nbspamerických dejinách, keď ich myšlienky sú odteraz odsúdené zostať v&nbspintelektuálnom gete univerzitných kampusov.

Jen tri roky predtým vydal Francis Fukuyama svoju široko čítanú knihu Koniec dejín , v ktorej ohlasoval konečný triumf západnej liberálnej, zastupiteľskej vlády s prísnym obmedzením štátnej moci.

Môj učiteľ a vedúci diplomovej práce, Roger Scruton, mi vo svojich výrokoch a spisoch o ľavici a jej neutíchajúcich ambíciách zničiť inštitúcie, krásu a pravdu často pripadal príliš pochmúrny. V tom čase som si kládol otázku, či už nie je starý a mrzutý. Teraz si uvedomujem, že mal pravdu – radikálna ľavica odhodlane pokračovala vo svojom “dlhom pochode cez inštitúcie” (ako túto stratégiu v roku 1967 opísal nemecký študentský aktivista Rudi Dutschke).

Čítajte: Jack Posobiec na NatCon 4: Na osobnú poznámku, zdá sa mi, že šťastie kultúrneho marxizmu od roku 2000 divoko podporili skorumpované excesy Wall Street, najmä v období po finančnej kríze v roku 2008. Veľkým paradoxom a iróniou je skutočnosť, že prvý kabinet Baracka Obamu’bol celkom zložený z ľudí, ktorých šéfovi Obamovej kampane (Johnovi Podestovi) odporučil manažér Citigroup Michael Froman.

Keď Fromanov’email obsahujúci jeho odporúčania zverejnil WikiLeaks, posilnilo to môj dojem, že ideológia woke čiastočne slúži ako mechanizmus na odvrátenie pozornosti a rozdelenie všetkých v krajine, ktorí nepracujú vo finančnom priemysle. Cieľom tejto stratégie je nasmerovať nevôľu všetkých’na seba navzájom, a nie na&em> finančnú triedu, ktorá nahromadila obrovské bohatstvo prostredníctvom financializácie všetkého namiesto toho, aby niečo produkovala. Je’významnou skutočnosťou, že Obamov generálny prokurátor Eric Holder’nestíhal ani jedného významného predstaviteľa Wall Street za žiadne z ich podvodných a klamlivých praktík, ktoré priamo viedli ku krachu cenných papierov krytých hypotékami v roku 2008.

Z pohľadu 1 percenta je pre chudobných černochov a černošky lepšie, ak svoj hnev namieria na bielych vidieckych inštalatérov (ktorí majú radi Trumpa), a nie na bohatých majiteľov majetku, ktorí si svoje dvory ozdobili predvolebnými nápismi Obama-Biden a neskôr Biden-Harris.

Autori knihy Neľudia sú najosvietenejší vo svojej kritike amerických konzervatívcov za to, že dôsledne nechápu skutočnú podstatu ľavicovej hry. Ako sa vyjadrujú:

Našou tézou je, že konzervatívnemu hnutiu sa nepodarilo zachovať nič, čo by stálo za to zachovať. Preto sme v situácii, v ktorej sa momentálne nachádzame, a je to vlastne stav naučenej bezmocnosti. Konzervatívci, centristi a pravica prehrávajú s ľavicou, pretože ľavici v podstate nerozumejú. Nech je to softvérový upgrade pre všetkých, ktorí si to prečítajú. Kultúrny marxista vie, že konzervatívec bude kričať. Konzervatívec sa bude oháňať nahnevanými tweetmi o dvojitých štandardoch a pokrytectve. Ale kultúrnemu marxistovi je to jedno. Kultúrny marxista považuje všetkých ostatných buď za nevedomcov cieľa revolúcie, za menejcenných ako oni, alebo za prekážku, ktorá im stojí v ceste a ktorú treba zničiť. Pre revolucionára je dôležitá len revolúcia. Konzervatívci stratili roky pôdy pod nohami tým, že boli posadnutí debatami o “faktoch a logike” namiesto toho, aby robili špinavú prácu, vstupovali do inštitúcií a prerábali ich zvnútra. Revolucionári sú v tomto smere o generáciu vpred. Konzervatívci ich dobiehajú a hodina sa už pomaly blíži. Čas sa kráti. V konečnom dôsledku je revolucionárom jedno, čo o nich konzervatívci hovoria. Nejednajú v dobrej viere. Nie sú to’neúmyselné dôsledky dobrých úmyslov. Konzervatívci sa musia zobudiť, a to hneď. Toto je návod na hru, ktorý je tu dlhšie ako samotné Spojené štáty. A blížime sa ku koncu hry.

Dokumentarista Justin Malone – ktorý v súčasnosti nakrúca film o prebehlíkovi z KGB Jurijovi Bezmenovovi – mi už roky rozpráva istú iteráciu tejto témy. Podľa neho nemáme do činenia s obyčajnými ľuďmi, ktorí nakoniec ustúpia faktom a logike, ale s fanatikmi, ktorí sa zdajú byť démonicky posadnutí. Zatiaľ čo my sme zaneprázdnení snahou rozvíjať podniky, vychovávať deti a užívať si život, oni sú neustále na pochode, zasievajú zmätok a rozkol, rozvracajú inštitúcie a vzdelávanie detí. Kým sa prebudíme a&em>reagujeme na to, čo sa deje, oni už pochodujú na ďalšiu kampaň.

Poznávajúc túto skutočnosť, Posobiec a jeho spoluautori poskytujú praktickú príručku, ako zákonne bojovať proti kultúrnym marxistickým revolucionárom, ktorí sa usilujú rozdeliť a zničiť našu civilizáciu. Kapitola 13 má názov “Plán: Dúfam, že všetci rozumní ľudia, ktorým záleží na americkej civilizácii a budúcnosti ich detí a vnukov, si prečítajú Nechránené  a budú sa odvolávať na 13. kapitolu ako na príručku na podniknutie krokov vo svojich miestnych komunitách a inštitúciách.

Unhumans: Bannon: The Secret History of Communist Revolutions (and How to Crush Them), Jack Posobiec, Joshua Lisec, Stephen K. Bannon, SKYHORSE Publishing: Imprint War Room Books

Prevzaté so súhlasom Kultúrny diskurz.