Podpredsedníčka parlamentu zo socialistickej Novej demokratickej strany (NDP) predložila nový návrh zákona, ktorého cieľom je kriminalizovať popieranie nedokázaného tvrdenia, že systém rezidenčných škôl, ktorý kedysi fungoval v Kanade, bol “genocídou.”
Nový návrh zákona, ktorý predložila poslankyňa NDP Leah Gazanová, by v prípade schválenia mohol viesť k možnému uväzneniu tých, ktorí čo i len spochybnia oficiálny vládny príbeh týkajúci sa kedysi povinných rezidenčných škôl.
Zákon C-413 v znení, v akom je napísaný, by obvinil tých, ktorí “podporujú nenávisť voči pôvodnému obyvateľstvu tým, že schvaľujú, popierajú, bagatelizujú alebo ospravedlňujú systém indiánskych rezidenčných škôl v Kanade prostredníctvom vyhlásení, ktoré boli oznámené inak ako v súkromnom rozhovore.”
Zákon NDP tvrdí, bez dôkazov,že “systém rezidenčných škôl bol genocídou” a že bol “navrhnutý na vyhladenie pôvodných kultúr, jazykov, rodín a dedičstva. Zľahčovať, popierať alebo ospravedlňovať ho je kruté, škodlivé a nenávistné. Toto by nemalo mať v Kanade miesto.”
Tí, ktorých uznajú vinnými podľa navrhovaného zákona, by mohli dostať pokutu 5 000 dolárov alebo dva roky väzenia.
Na správu o návrhu zákona sa okamžite vrhli tí, ktorí poukazujú na to, že kriminalizovať “popieranie” stále nedokázaného a pochybného tvrdenia je za hranicou únosnosti.
“Radikálny ľavicový poslanec NDP práve predložil návrh zákona, ktorý by kriminalizoval popieranie tzv. rezidenčných škôl. Ak by prešiel, bolo by v Kanade nezákonné tvrdiť, že systém rezidenčných škôl NEbol genocídou…, čo nebol. To je úplne šialené,” písal politický komentátor a novinár z Pravého severu Harrison Faulkner.
Radikálny ľavicový poslanec NDP práve predložil návrh zákona, ktorý by kriminalizoval popieranie tzv. rezidenčných škôl.
Ak by prešiel, bolo by v Kanade nezákonné tvrdiť, že systém rezidenčných škôl NEbol genocídou…čo nebol.
To je úplne šialené.pic.twitter.com/twlin1Qyx6
— Harrison Faulkner (@Harry__Faulkner) 26. septembra 2024
LifeSiteNews nedávno informovalio tom, ako spoločnosť Spotify cenzurovala jednu z epizód podcastu Faulkner’s, ktorá hovorila o rezidenčných školách, pretože išlo o “nebezpečný obsah.”
Corey Morgan z Western Standard, ktorý rozsiahlo písal o tom, že oficiálny vládny’príbeh o “genocíde” nie je podložený jediným orgánom ani žiadnym pádnym dôkazom, “sa odvážil”, že v prípade prijatia tohto zákona pôjde vláda po ňom.
“Počet mŕtvych v Kamloops Residential School zostáva na nule. Obviňte ma. Vyzývam vás,”napísal Morgan.
Počet mŕtvych v rezidenčnej škole v Kamloops zostáva na nule.
Naúčtujte ma.
Vyzývam vás, aby ste https://t.co/jUTwjPKKfF
— Cory Morgan (@CoryBMorgan) 26. septembra 2024
Ako informoval LifeSiteNews v auguste federálny kabinet premiéra Justina Trudeaua uviedol, že rozšíri niekoľkomiliónový fond, ktorý je zameraný na zdokumentovanie doteraz nepodložených tvrdení, že stovky malých detí zomreli a boli tajne pochované v dnes už zatvorených rezidenčných školách, z ktorých niektoré riadila Katolícka cirkev.
Kanadské’ministerstvo pre vzťahy medzi korunou a pôvodným obyvateľstvom dokonca potvrdilo, že vynaložilo milióny na hľadanie “neoznačených hrobov” v dnes už zatvorenej rezidenčnej škole kedysi prevádzkovanej katolíckou cirkvou, pričom sa nenašli žiadne ľudské pozostatky.
V rokoch 2021 a 2022 sa mainstreamové médiá a federálna vláda rozbehli s podnetné a pochybné tvrdenia o tom, že stovky detí pochovali a ignorovali katolícki kňazi a mníšky, ktorí viedli niektoré školy.
Prvý národ Tk’emlups te Secwepemc bol viac-menej dôvodom veľkého medzinárodného rozhorčenia v roku 2021, keď tvrdil, že našiel 215 “neoznačených hrobov” detí v rezidenčnej škole v Kamloops. Tvrdenia o pozostatkoch však neboli podložené fyzickými dôkazmi, ale išlo skôr o poruchy v pôde zachytené georadarom.
Prvý národ teraz zmenil svoje tvrdenie o 215 hroboch na 200 “potenciálnych pohrebov.”
Kanadské domorodé rezidenčné školy, hoci ich prevádzkovala katolícka cirkev aj iné kresťanské cirkvi, boli nariadené a zriadené federálnou vládou a fungovali od konca 19. storočia až do zatvorenia poslednej školy v roku 1996.
Aj keď sa niektorí katolíci skutočne dopustili vážneho zneužívania domorodých detí, nedokázaný príbeh o “masových hroboch” viedol od roku 2021 k rozsiahlym protikatolíckym náladám.
Od jari 2021 sa viac ako 100 kostolov, väčšinou katolíckych, bolo vypálených alebo vandalizovaných po Kanade.