PaulGavenonis-810x500.jpg

"Transgender" demokrat zatknutý po tom, čo povedal, že chcel zastreliť Trumpa pred zhromaždením

15
Kultúra smrti

V piatok zatkli muža, ktorý údajne vyjadril túžbu zastreliť bývalého prezidenta Donalda Trumpa a pred jedným z mítingov republikánskeho kandidáta sa vyjadril, že je ťažké dostať strelnú zbraň cez bezpečnostnú kontrolu.

Lexington Herald-Leader uvádza, že 74-ročný Paul Gavenonis, registrovaný demokrat a majiteľ zbrane, ktorý sa označuje za ženu, si kupoval parkovací preukaz v dopravnej kancelárii Penn State University, kde Trump rečnil. Bolo ho počuť, ako komentuje, že “nenávidím Donalda Trumpa” a “najradšej by som toho chlapa zastrelil,”, pričom lamentoval, že “nemôžete”si vziať zbraň, lebo to uvidia študenti.” Údajne tiež urobil rukou pohyb, ktorým naznačil, že má zbraň v ruke.

Pri rozhovore s univerzitnou políciou a americkým prezidentom Gavenasonom sa vyjadril, že je to jeho zbraň. Secret Service, Gavenonis údajne priznal, že “pravdepodobne” naznačil, že by bývalého prezidenta zastrelil, keby mohol, a povedal “úprimne povedané, dúfam, že ho niekto dostane.” Bol obvinený z priestupku vyhrážania sa terorizmom a výtržníctva.

Táto správa nasleduje po dvoch pokusoch o atentát na kandidáta”od leta: strelba na zhromaždení v Pensylvánii v júli, ktorá Trumpa’pohryzla do ucha a zabila účastníka Coreyho Comperatoreho; a muž, ktorý bol zadržaný s namierenou zbraňou na Trumpovom’golfovom ihrisku vo West Palm Beach. 

Prvý páchateľ, Thomas Matthew Crooks, bol na mieste zabitý, incident však vyvolal vážne otázky o spôsobilosti príslušníkov tajnej služby. Druhý páchateľ, Ryan Routh, bol identifikovaný a zadržaný oveľa skôr, ako sa dostal do blízkosti Trumpa, a popisoval sa, že v roku 2016 volil Trumpa, ale odvtedy naňho prekypel. “Budem rád, keď odídeš” [sic], napísal Routh na svojom medzičasom zmazanom účte na X.

Vedúci predstavitelia demokratov a ľavicoví aktivisti napriek tomu, že roky strávili tým, že svojich politických oponentov vykresľovali ako “násilných extrémistov”, zväčša odmietali uvažovať o tom, či ich vlastná vyhrotená rétorika o tom, že Trump je “rasista”, “násilník” a “fašista”, ktorý by “skoncoval s demokraciou”, nevyprovokuje extrémistov k násiliu.

Nie je Trump jediným republikánom, ktorý čelí ľavicovej nenávisti ústiacej do násilia. Minulý mesiac sudkyňa Najvyššieho súdu USA Amy Coney Barrettová rozprávala o emocionálnej záťaži svojho syna, ktorý sa dozvedel, že musí do práce nosiť nepriestrelnú vestu, po vlne nepriateľských protestov, na ktorých sa zúčastnil aj muž, ktorý bol zatknutý po tom, ako plánoval zabiť jedného z jej kolegov, sudcu Bretta Kavanaugha.