GettyImages-2190860517-810x500.jpg

Útočník na nemeckom vianočnom trhu: svetský proizraelský a protiislamský prisťahovalec zo Saudskej Arábie

14
Kultúra smrti

V piatok 20. decembra vrazil saudskoarabský prisťahovalec do davu na vianočnom trhu v nemeckom Magdeburgu, pričom zabil piatich ľudí a zranil až 200.

Útočník Taleb al-Abdulmohsen sa postavil pred súd a je obvinený z piatich vrážd a 200 pokusov o vraždu. Do Nemecka prišiel prvýkrát v roku 2006, prenasledovaný obvineniami týkajúcimi sa “pašovania dievčat z Blízkeho východu.”

Nemeckí bezpečnostní predstavitelia čelia vážnym otázkam v súvislosti s tvrdením, že varovania pred Abdulmohsenom boli ignorované. Saudskoarabské úrady tvrdia, že vydali tri ústne nóty nemeckej spravodajskej službe - a jednu nemeckému ministerstvu zahraničných vecí -, v ktorých ich varovali pred Abdulmohsenovými ’extrémistickými názormi.”

Ako uvádza BBC reportoval, “podľa Saudov neprišla žiadna reakcia.”

Minúty po útoku Abdulmohsen umiestnil niekoľko videí na X (predtým Twitter). V jednom z nich vyzýva na spravodlivosť za popravu gréckeho filozofa Sokrata, ktorý bol podľa neho “popravený za kritiku svojho náboženstva.”

Predstavuje sa ako “lekár, psychiater pracujúci v Nemecku vo vládnej nemocnici,” v druhom videu ďalej vysvetľuje, prečo považuje “nemeckých občanov za zodpovedných za prenasledovanie, ktorému čelím,” keď sa sťažuje, že mu z poštovej schránky ukradli USB kľúč.

Príspevky boli nahrané o 19:07 – tri minúty po tom, ako Abdulmohsen zrejme vrazil autom BMW do davu na vianočnom trhu. Tretie video zobrazovalo zrejme umelou inteligenciou vytvorené video Elona Muska, ktorý kritizoval nemeckú štátnu cenzúru hlasov, ktoré sa stavajú proti “islamizácii Nemecka”

Je to už druhýkrát, čo bolo na vianočnom trhu v Nemecku použité vozidlo na zabitie civilistov. Dňa 19. decembra 2016 tuniský islamista Anis Amri zabil 12 ľudí, keď vrazil nákladným autom do berlínskeho vianočného trhu. Ako prakticky v každom prípade, Amri bol úradom vopred známy.

Pokúšajú sa priradiť naratívu k motívu magdeburského útočníka’. Niektorí zdôrazňujú jeho sympatie k nemeckej opozičnej strane Alternatíva pre Nemecko (AfD), zatiaľ čo iní ho obviňujú z vykonania islamistického teroristického útoku. Zatiaľ sa zdá, že motív sa sústreďuje na zášť, ktorú Abdulmohsen mal voči nemeckej utečeneckej charite, Ateistická pomoc utečencom. Podozrivý vrah vzniesol obvinenia voči charitatívnej organizácii, ktoré boli podľa jeho slov ignorované a ktoré ho zrejme podnietili k pomste.

Čítajte: Západné médiá sa snažia ‘whitewash’ islamistických teroristov v Sýrii ako bojovníkov za slobodu

Abdulmohsen vystúpil v relácii BBC televízia v roku 2019, aby sa opísal ako “aktivista”, ktorý pomohol “hlavne ženám” utiecť zo Saudskej Arábie a požiadať o politický azyl na Západe. Niekoľko dní pred útokom v Magdeburgu sa na internete objavil interview s Abdulmohsenom uskutočnila americká aktivistická skupina RAIR.

Skupina tvrdí, že bráni “židovsko-kresťanské hodnoty” Ameriky pred “islamskými supremacistami, radikálnymi ľavičiarmi a ich spojencami.” V videu z 13. decembra sa Abdulmohsen označuje za “ľavičiara.”

Jeho príspevky na sociálnych sieťach naznačujú dlhodobé protiislamské nálady. Vyjadroval aj silné protikatolícke nálady, pri jednej príležitosti zverejnil neslušné hanobenie Panny Márie. Abdulmohsen tiež zverejnil v prospech sionistického cieľa “Veľký Izrael,” a navádzal budúcich migrantov, ako majú tvrdiť, že sú “homosexuáli” alebo “bývalí moslimovia”, aby získali azyl v Európe.

Nemecká polícia bola varovanáv septembri 2023 – údajne saudskou ženou – že Abdulmohsen “je nebezpečný a mohol by niekoho zabiť” –, napriek tomu polícia podľa všetkého nereagovala.

Obrázok narušeného a neusporiadaného jedinca a jeho možných motívov vyplýva z dlhého vláknana X, ktoré napísal pred údajným vykonaním útoku na vianočnom trhu. Pri skladaní dôkazov sa vynára obraz narušeného jedinca.

Ako poznamenal nemecký skeptik COVID Eugyppius vo svojom recenzia strašných udalostí:

“Toto je príbeh, pokiaľ ho dokážem zrekonštruovať … Pred niekoľkými rokmi sa saudské utečenkyne do Nemecka, ktoré opustili islam, pretože ich inšpirovalo dielo Richarda Dawkinsa, dostali do rúk ARR” – U.Americkej charitatívnej organizácie Atheist Refugee Relief.

Eugyppius vysvetľuje, že charitatívna organizácia “ich ubytovala u mužského zamestnanca, ktorého tieto ženy obvinili zo sexuálneho obťažovania alebo zneužívania.”

Po tom “al-Abdulmohsen roky žiadal, aby to nemecká polícia vyšetrila, a keď sa nič nedialo, vyvinul sa u neho vražedný hnev a dospel k záveru, že ‘občania Nemecka’ spolupracujú na prenasledovaní bývalých moslimských Arabov v službách širšieho sprisahania s cieľom islamizovať Európu.”

Mediálne naratívy sa naďalej tvoria okolo prisťahovalca narodeného v Saudskej Arábii do Nemecka. Bol protiislamský, protikresťanský a proizraelský. Niektorí vyzdvihli jeho zjavný súhlas s Elonom Muskom, ktorý verejne vyjadril podporu nemeckej protiimigračnej strane AfD. Zdá sa, že Abdulmohsen bol tejto strane naklonený, pretože ju vnímal ako protiislamskú, a tiež sa vyjadrilv prospech holandského protiislamského a proizraelského politika Geerta Wildersa.

O jeho zámeroch, ktoré sám oznámil v auguste na sociálnych sieťach, však boli jasné náznaky. Vo svojom dlhom vlákne sťažností sa pýta: “Existuje v Nemecku cesta k spravodlivosti bez toho, aby sme vyhodili do vzduchu nemecké veľvyslanectvo alebo náhodne povraždili nemeckých občanov? … Ak ju niekto pozná, dajte mi, prosím, vedieť.”

V Nemecku sa v novom roku chystajú voľby, a tak sa tento vražedný čin pravdepodobne výrazne zapíše do povedomia voličov. Uskutočnený deň po výročí najhoršieho islamistického teroristického útoku v dejinách Nemecka môže Abdulmohsen slúžiť ako odsúdeniahodný príklad zdanlivej ľahostajnosti nemeckých orgánov voči akýmkoľvek varovaniam pred bezpečnosťou ich obyvateľov.

Ak sa Donald Trump pripravuje na nástup do funkcie sľubuje, že “uzavrie hranice od prvého dňa” a začne s masovými deportáciami migrantov, možno sa aj v Európe karta obráti. Práve za vlády Angely Merkelovej’privítanie vyše 1,2 milióna migrantov v Nemecku bolo Abdulmohsenom nakoniec udelilazyl.

Merkel slávne povedal “zvládneme to”, keď sa ho pýtali, či Nemecko dokáže absorbovať toľko nových príchodzích. Abdulmohsenovo’besnenie je jedným zo série vrážd a pokusov ovraždy, ktoré tento rok spáchali migranti na Nemcoch. Nemecký kancelár Olaf Scholz v júli priznal, že násilní migranti “nemajú v Nemecku čo robiť” a povedal: “Poburuje ma, keď niekto, kto tu našiel ochranu, pácha najzávažnejšie zločiny.”Posunul návrh zákona, ktorý by umožnil okamžitú deportáciu migrantov vyjadrujúcich extrémistické názory.

Jeho minister vnútra dodal, že “posúvame”hranice našej schopnosti integrácie.” Ako Politico reported, “muž, ktorý tieto slová vyslovil, nielenže roky obhajoval nemeckú migračnú politiku otvorených dverí’ale bol za ňu aj do veľkej miery zodpovedný.”

Po opakovaných sľuboch o deportácii migrantov vyjadrujúcich násilné úmysly sa Scholzova’vláda zrútila v ekonomickej kríze, ktorú ešte znásobila liberálno-ľavicovo-zelená koalícia’so silnou proukrajinskou vojnovou politikou.

To, čo bude Nemecko robiť ďalej, bude s veľkou pravdepodobnosťou zmena smerovania oproti rokom otvorených hraníc. Zatiaľ čo sa mediálne naratívy snažia pripisovať vinu na základe asociácií, jeden zodpovedný muž sa niektorým predstavil ako vzorový migrant: kvalifikovaný a praktizujúci lekár, vehementne sekulárny. Práve tento model môže teraz jeho príklad spochybniť, keďže nemeckí voliči budú vo februári rozhodovaťo tom, čo sa má urobiť s dôsledkami globalizmu bez hraníc.