shutterstock_170072582-e1724236461408-810x500.jpg

19 ontarijských žien poslali do USA na potrat, daňových poplatníkov to stálo viac ako 300 000 dolárov

17
Kultúra smrti

Provincia Ontário zaplatila 19 ženám za potraty ich detí v Spojených štátoch, pričom náklady daňových poplatníkov na jeden ukončený život predstavovali približne 17 382 USD.  

Podľa informácií, ktoré 18. decembra zverejnila pro-life advokátka Patricia Maloneyová, v rokoch 2023 až 2024 poslalo Ontário 19 žien do Spojených štátov na potraty, ktoré boli hradené z peňazí daňových poplatníkov v rámci Ontárijského plánu zdravotného poistenia (OHIP).

“Ontario poslalo 19 žien do Spojených štátov a OHIP vopred schválil tieto potraty v hodnote 229 995 amerických dolárov alebo približne 327 608,28 kanadských dolárov,” zistila správa.  

“To je 12 205 amerických dolárov alebo približne 17 381,58 kanadských dolárov za jeden potrat,” pokračovala. 

Správa navyše poukázala na to, že vysoké náklady na interrupciu naznačujú, že zákroky pravdepodobne ukončujú životy detí v treťom trimestri.   

Priemerné náklady na interrupcie v treťom trimestri sa pohybujú od “niekoľkých tisíc dolárov až po viac ako 25 000 dolárov v závislosti od gravidity a klinickej náročnosti,” podľa National Library of Medicine  

Potraty v treťom trimestri, ktoré sa často vykonávajú u detí, ktoré môžu prežiť mimo maternice, sa zvyčajne vykonávajú prostredníctvom dilatačného a evakuačného zákroku (D&E). Počas potratu sa do maternice zavedú kliešte, ktorými sa uchopí časť plodu. Kliešte sa používajú na zlomenie a vykrútenie kostí nenarodeného dieťaťa.   

Tento proces sa opakuje, kým sa plod úplne nerozštvrtí a neodstráni. Zvyčajne sa musí zlomiť chrbtica a rozdrviť lebka, aby sa odstránili. 

Ďalšou a ešte hroznejšou metódou pri extrémne neskorých potratoch, od 30. do 40. týždňa, je potrat pri čiastočnom pôrode. Pri tomto zákroku potratár vytiahne nožičku dieťaťa’do pôrodných ciest pomocou klieští.    

Potratár potom vyoperuje celé telo dieťaťa’okrem hlavičky. Potratár vrazí nožnice do lebky dieťaťa. Nožnice sa potom otvoria, aby sa zväčšila lebka. Nožnice sa vyberú a zavedie sa odsávací katéter. Mozog dieťaťa sa vysaje, čím sa lebka zrúti. Nakoniec sa mŕtve dieťa odoberie matke.  

Aktivisti za potraty bežne popierajú, že sa tento násilný zákrok vykonáva, pretože ani najzarytejšiemu zástancovi potratov neunikne brutalita vraždy takmer úplne vyvinutých detí. Dôkazy však odhalili, že neskoré interrupcie sa vykonávajú po celej krajine.   

V októbri organizácia Students for Life zachytila notoricky známeho potratára Curtisa Boyda, ako ochotne ponúka rady, ako uľahčiť interrupciu až v ôsmom mesiaci tehotenstva.  

Napriek tvrdeniam zástancov potratov’ ročne vykoná viac ako 50 000 potratov uskutočňuje po 15. týždni (takmer štyri mesiace tehotenstva) a približne 10 000 po 20. týždni (päť mesiacov), pričom publikované údaje dokonca aj z propotratových zdrojov priznávajú, že väčšina týchto prípadov neuvádza “medicínske” dôvody, ktoré aj tak neexistujú.  

“Nenechajte si od zástancov potratov nahovoriť, že v Kanade sa nepáchajú veľmi neskoré potraty v treťom trimestri, upozornil Maloney. “Pretože sa tak deje. Prinajmenšom v tomto prípade sme to práve urobili v Spojených štátoch. Oh. A tých 19 potratov mimo krajiny? To je len z jednej provincie. Koľko sa ich vykonalo vo zvyšku Kanady? ”