Antifa-thugs-810x500.png

Nemecká mimovládna organizácia financovaná vládou spolupracovala s Antifou na šírení poplašných správ a vyhrážaní sa údajným "krajne pravicovým" občanom: správa

17
Kultúra smrti

Ľavicová, vládou financovaná mimovládna organizácia spolupracovala s maskovanými banditmi z Antify, ktorí v Nemecku zverejňovali doxy a navštevovali domy údajne krajne pravicových “etnických nacionalistov” občanov, aby ich ohrozovali.

Podľa investigatívnej správy NIUS občianska iniciatíva “Beherzt” identifikovala osoby, ktoré považovala za “etnických nacionalistických osadníkov” (“völkische Siedler”) a spolupracovala s Antifou, ktorá vyslala autobusy plné maskovaných hrdlorezov, aby navštívili domy údajných krajne pravicových extrémistov a vyhrážali sa im.

Nevládna organizácia Beherzt, založená v roku 2018 v Dolnom Sasku, navrhla žlto-fialové kríže so sloganom “Kríž bez háčika - kríž za rozmanitosť”, aby si ľudia, ktorí nie sú pravičiari, mohli označiť svoje domy a ukázať, že nie sú “etnickými nacionalistickými osadníkmi.” Miestny obyvateľ povedal NIUS-u, že drevené kríže sú “židovské hviezdy s obráteným významom.”

NIUS ukázal fotografie domov s týmito “krížmi rozmanitosti” vo viacerých dedinách v Dolnom Sasku. Tieto nápisy možno považovať za spôsob signalizácie cnosti a identifikácie tých, ktorí sa odmietajú prispôsobiť.

V rokoch 2023 až 2024 navštívili maskovaní hrdlorezi z Antify najmenej sedem súkromných domov v Dolnom Sasku, uviedol NIUS. Jedným z týchto prípadov bol Reinhard Nietzel (meno NIUS zmenil kvôli ochrane súkromia), ktorý zachytil “návštevu” skupiny približne 30 maskovaných členov Antify pred jeho domom.

Rozvinuli transparent s nápisom: “Odhaľovanie a boj proti etnickým nacistickým štruktúram” a cez megafón kričali urážky ako “nacistické prasa”. Maskovaní hrdlorezi rozdávali v obci letáky s informáciami o rodine, ktoré údajne dokazovali, že ide o pravicových extrémistov.

Ľavicoví extrémisti obvinili rodinu z nasledujúcich vecí:

Neitzel kedysi pôsobil v skupine “Sturmvogel,” mládežníckej skupine, ktorú navštevovali aj pravicoví aktivisti. Jeho rodina prevádzkovala antikvariát, v ktorom sa predávala nacistická literatúra. Jeho manželka, budúca učiteľka, sa venovala metódam, ktoré si osvojilo aj “hnutie Anastasia”, ďalšia nacionalistická skupina. Pred sedemnástimi rokmi ako 16-ročná stála na spomienkovej demonštrácii za padlých vojakov v Drážďanoch; v ten deň tam boli aj neonacisti.

Nietzel povedal, že antikvariát patril jeho otcovi, ale už dávno ho prevzal jeho brat. Predávali síce literatúru pre študentov, ktorú mohli používať ako primárne zdroje, vrátane nacistickej literatúry, komunistických textov a spisov z obdobia konzervatívnej revolúcie, ale bez toho, aby propagovali niektorú z ideológií. Nietzel zdôrazňoval, že nie je nacista a že číta židovskú filozofku Hannah Arendtovú.

Po tom, ako opakovane zdôraznil, že sa mu stala krivda, ľavicová extrémistická scéna sa zmobilizovala, aby ho udala u jeho zamestnávateľa a dosiahla jeho prepustenie. Nietzel podal žalobu a súd rozhodol, že citovanie jeho mena na internete a jeho osočovanie ako nacistu je v rozpore so zákonom, čím vytvoril dôležitý precedens.

Vláda, ľavicové mimovládne organizácie a hrdlorezi z Antify úzko spolupracujú

V júni 2024 ocenila ministerka vnútra Dolného Saska Daniela Behrens ľavicovú mimovládnu organizáciu Beherzt za to, že vystupuje proti ľuďom s “etnickými nacionalistickými” myšlienkami a podporuje “demokratické, humánne spolužitie.” Organizácii udelila “Julius-Rumpf-Preis” spolu so šekom v hodnote 10 000 eur. Iniciatíva Beherzt dostáva finančné prostriedky aj od svojich partnerov, medzi nimi od Nadácie Amadeu Antonio, ľavicovej organizácie, ktorú zasa financuje spolková vláda.

Iniciatíva Beherzt úzko spolupracuje s novinárkou a “odborníčkou na pravicový extrémizmus” Andreou Röpke, ktorá často prednášala na podujatiach Antify. Röpke je prepojená s Olafom Meyerom, hovorcom skupiny Antifa v Uelzene/Lüneburgu. NIUS poskytol fotografiu Röpkeho a Meyera, ako sa fotografujú na súkromnej svadbe potenciálneho “etnického nacionalistického osadníka”, aby neskôr mohli dehonestovať hostí, ktorí sa na obrade zúčastnili.

V článku v Allgemeine Zeitung “Beherzt” priznal, že od Antify získal “informácie” o potenciálnych kupcoch domov a fariem na vidieku. Mimovládna organizácia uviedla, že je pripravená “podeliť sa o naše poznatky,” t. j. zverejniť citlivé osobné údaje o potenciálnych kupcoch nehnuteľností, ak ich považuje za “pravicových extrémistov.”

Jedna osoba postihnutá zastrašovaním zo strany Antify pre NIUS povedala: “Skupina ‘Beherzt’ nás navonok označuje za strednú vrstvu, zatiaľ čo Antifa robí špinavú prácu.”