Shutterstock_2431315473-810x500.jpg

FBI nariadila "utajenie" notebooku Hunter Biden po tom, čo zamestnanec náhodne potvrdil jeho pravosť: správa

24
Kultúra smrti
  • FBI potvrdila pravosť laptopu Huntera Bidena, ale zatajila informácie pred verejnosťou.
  • Vedenie FBI aktívne umlčovalo zamestnancov, aby ochránilo politických spojencov.
  • Hlavné médiá ignorovali dôkazy o korupcii, čím poškodili demokratické procesy.
  • Notebook odhalil zneužitie moci a korupciu vo vysokých politických kruhoch.

Nezávislí novinári Catherine Herridgeová a Michael Shellenberger v šokujúcej správe zverejnenej na X odhalili, že agent FBI necelé tri týždne pred voľbami v roku 2020 omylom potvrdil Twitteru (teraz známemu ako “X”), že príbeh o notebooku Huntera Bidena je skutočný.

“Po prvý raz a po zmene administratívy FBI teraz odovzdala vyšetrovateľom Snemovne reprezentantov GOP interné chatové správy, ktoré dokazujú, že vedenie úradu aktívne umlčovalo svojich zamestnancov,” napísali Herridgeová a Shellenberger na X.

“FBI, ktorá mala špeciálnu pracovnú skupinu na boj proti zahraničnému zasahovaniu do volieb, mohla uviesť veci na pravú mieru tým, že by potvrdila, že laptop je skutočný a je predmetom prebiehajúceho trestného vyšetrovania,” vysvetlili novinári. “Namiesto toho vedenie FBI umožnilo, aby falošný príbeh o laptope nabral na sile.”

“V roku 2024 sa jeden z predstaviteľov FBI priznal vyšetrovateľom Snemovne reprezentantov, že zamestnanec FBI neúmyselne potvrdil pravosť notebooku Huntera Bidena”na Twitteri počas konferenčného hovoru ráno 14. októbra 2020, teda v deň, keď o ňom New York Post uverejnil článok,” napísal Shellenberger.

“Spomínam si, že keď prišla na rad táto otázka, spravodajský analytik zaradený do Kriminálneho vyšetrovacieho oddelenia povedal niečo v zmysle: ‘Áno, ten laptop je skutočný,’” vypovedal vtedajší šéf ruskej jednotky FBI’Foreign Influence Task Force v prepise rozhovoru za zatvorenými dverami,” podľa Herridgea a Shellenbergera. “Myslím, že to bol právnik (Úradu hlavného právneho zástupcu), ktorý bol pridelený k (pracovnej skupine pre zahraničný vplyv), vstúpil a povedal: ‘Nebudeme sa k tejto téme ďalej vyjadrovať.’”

Pripomenuli túto výmenu názorov:

Osoba, ktorej meno je začiernené, hovorí Elvisovi M. Chanovi, špeciálnemu agentovi FBI so sídlom v San Franciscu, ktorý má za úlohu komunikovať so spoločnosťami pôsobiacimi v oblasti sociálnych médií, že na diskusiu o notebooku Huntera Bidena’bol vydaný príkaz “gag”. V samostatnej výmene informácií sa Chan dozvedá, že “oficiálna odpoveď no commen(t).”

V rozhovore úradníci FBI prejavili povedomie o tom, že notebook mohol obsahovať dôkazy o trestnej činnosti.

Pýtali sa Čana, “vlastne o aký prípad ide v prípade notebooku? korupcia? financovanie kampane?"”

Ďalší zamestnanec FBI odpovedá: “CLOSE HOLD —”, po čom je odpoveď redigovaná.

Na čo Chan reaguje: “oh crap;”, čím chce zrejme zdôrazniť závažnosť vyšetrovania, ktoré zahŕňalo obvinenia z daňových trestných činov. Chan dodáva: “ok. Tu to končí.

V tom istom rozhovore sa Chana pýtajú, či “niekto diskutuje o tom článku NYPost o Bidenovi’s?" ” Chan odpovedá: “áno, diskutujeme. c d potvrdil aktívne vyšetrovanie. Žiadny ďalší komentár.”  “C D” je pravdepodobne skratka pre trestné oddelenie FBI’

Povedal ďalší zamestnanec FBI, ktorého meno úrad redigoval, “prosím, o bidenovej záležitosti nehovorte.”

V súčasnosti je všeobecne známe, že národné bezpečnostné agentúry —vrátane FBI a CIA, Big Tech a veľkej časti korporátnych médií —sa spolčili pri potláčaní pravdy a výrobe lží, aby pretiahli svojho preferovaného kandidáta Joea Bidena cez cieľovú čiaru prezidentských volieb 2020.

Inkriminujúce dôkazy objavené v notebooku, ktorý Hunter Biden už dávno opustil v opravovni počítačov — o ktorých v dvoch zdrvujúcich článkoch informoval New York Post v tom čase — boli ignorované hlavnými médiami, podvodne odmietnuté bývalými predstaviteľmi národnej spravodajskej služby a v podstate zneprístupnené verejnosti prostredníctvom sociálnych sietí Twitter a Facebook, ktoré využívajú veľké technológie.

Počítač obsahoval e-maily, z ktorých vyplývalo, že vtedajší viceprezident Biden sa dostal pod vplyv zlých aktérov na Ukrajine a v komunistickej Číne a využil svoje vplyvné postavenie v Obamovej administratíve na to, aby vyvíjal nátlak na ukrajinských vládnych predstaviteľov, aby vyhodili prokurátora, ktorý vyšetroval energetickú firmu Burisma, ktorá platila mladšiemu Bidenovi 50 000 dolárov mesačne za to, že sedel v jej predstavenstve.