Každý rok zachránia desiatky tisícov nenarodených detí

3,827
Kultúra života

Mexiko, 17. júna, 2011 (LifeSiteNews.com) - Najväčšia mexická pro-life organizácia National Pro-Life Committee (Comité Nacional Provida), každý rok zachraňuje tisíce nenarodených detí a to vďaka pôsobivému projektu, ktorý zahŕňa pojazdné jednotky vybavené ultrazvukovým zariadením, internetový program aktívnej pomoci a prístupné zariadenia vo všetkých hlavných mestách krajiny.

V roku 2010 projekt organizácie National Pro-Life Committee zachránil v celom Mexiku 21-tisíc detí od skazy v rukách ľudí vykonávajúcich interrupcie. Tí sa teraz tešia zo slobody zabíjať nenarodené deti v meste Mexiko do dvanásteho týždňa tehotenstva. Od vzniku tejto organizácie bolo od interrupcie zachránených viac ako 149-tisíc detí.

Od podobných pro-life organizácií v USA, Kanade a Európe sa National Pro-Life Committee odlišuje tým, že bola založená ešte keď bola interrupcia trestne postihnuteľná skoro vo všetkých prípadoch v celom Mexiku. Táto organizácia, založená v roku 1978, zachraňuje nenarodené deti od roku 1989 poskytujúc alternatívu k ilegálnym interrupčným zariadeniam. Interrupcia je stále ilegálna vo viac ako 50-tich mexických mestách, v ktorých organizácia udržuje svoju prítomnosť.

Počas nedávnej návštevy zariadení tejto organizácie v meste Mexiko, jej zakladateľ a riaditeľ Jorge Serrano Limón vysvetlil reportérovi, že počet žien, ktoré sa obracajú na jeho organizáciu pre pomoc v meste Mexiko, prudko stúpol odkedy tam bolo v roku 2007 prijaté právo na interrupciu. Povedal, že toto vyvracia tvrdenie, že legalizovaná interrupcia nezvyšuje mieru interrupcií.

Väčšina žien, ktoré prichádzajú do organizácie pre pomoc, na ňu narazia pred jedným zo 17 verejných zariadení, kde sú ženám poskytované interrupcie bez poplatku na vládne náklady. Pojazdné jednotky zaparkované pred týmito zariadeniami ponúkajú pomoc ženám v krízových tehotenstvách.

Tieto jednotky, z ktorých väčšina sú dodávky alebo veľké nákladné autá, majú až do troch miestností s ultrazvukovými zariadeniami. Tieto zariadenia sú schopné podať žene trojrozmerný obraz dieťaťa v jej maternici, rovnaký ako používajú televízie pri premietaní náučných filmov. V meste Mexiko sa približne 40% z tých, ktorí uvidia tento obraz rozhodne prijať pomoc National Pro-Life Committee pre narodenie dieťaťa. Celonárodne toto percento stúpa na 60%.

Okrem miestnych pojazdných jednotiek má organizácia aj internetový program aktívnej pomoci. Operátori tohto programu hovoria s viac ako stovkou žien za deň. Mnohé z nich privádzajú do zariadení, aby sa dozvedeli o možnostiach pre pokračovanie svojich tehotenstiev.

Serrano pre LifeSiteNews povedal, že väčšina žien po videní obrazu ich nenarodených detí začne plakať. Hovoria však, že si nemôžu dovoliť výdavky spojené s rodičovstvom. Potom sú informované, že National Pro-Life Committee je spoločne s ďalšími organizáciami pripravená starať sa o ne počas ich tehotenstva, poskytnúc im stravu a prístrešie, lekárske a pôrodné služby a príležitosti pre zamestnanie.

Ako posledný dotyk život-zachraňujúcej práce vykonanej National Pro-Life Committee je matkám ponúknutá aj možnosť pokrstiť svoje deti. Niektoré z fotiek, na ktoré je organizácia najviac hrdá, zachytávajú ženy šťastne stojace so svojimi deťmi po uvedení do katolíckej viery.