Pro-life skupina dostala obálku s podozrivým bielym práškom

3,714
Kultúra smrti

Aktuálne: Troy Newman oznámil, že prášok bol identifikovaný. ,,Poriadny strach, ale už je po všetkom," napísal. ,,Ukázalo sa, že v liste bol na 90% prášok do pečiva a zvyšných 10% je neznámych. FBI celú vec vyšetruje. Ďakujem všetkým, ktorí sa modlili."

WICHITA, Kansas, 6. júl, 2011(LifeSiteNews.com) - Ageni FBI okamžite uzavreli do karantény úrad Organizácie záchrany po tom, ako bola pro-life skupine zaslaná obálka s podozrivým bielym práškom.

Troy Newman, prezident Organizácie záchrany, povedal v stredu poobede pre LifeSiteNews.com, že úradníci boli privolaní po tom, ako otvoril list s poštovou pečiatkou z 11. júna z Francúzska a ,,vyšiel z neho obláčik prachu. Okamžite sme ho dvakrát zabalili a vyhodili von. Boli sme uzamknutí." povedal.

Newman povedal, že FBI, policajní úradníci a hasiči dorazili do úradu spolu s vyšetrujúcou jednotkou pre nebezpečné chemické zbrane.

Antrax pravdepodobne použili teroristi, ktorí takto posielajú mimoriadne nebezpečné, život ohrozujúce baktérie vo forme bieleho prášku.

Newman hovorí, že FBI okamžite odniesla vzorku na testovanie, zatiaľ čo on a šesť ďalších zamestnancov Programu záchrany, stále zostáva v karanténe v kancelárii. Dodal, že úrady v spolupráci spolíciou uzavreli celý blok pred verejnosťou.