Snaha o udržanie skutočného manželstva znamená väzenie pre kresťanov

3,869
Kultúra smrti

6. júla 2011(LifeSiteNews.com) – V zápase o udržanie skutočného manželstva popri vzrastajúcom spoločenskom a politickom tlaku o schválenie „manželstva” gayov, môžu kresťania skončiť vo väzení za svoje postoje, hovorí expert. 

Dr. Jeff Mirus, prezident Trinity Communications, vo svojom nedávnom komentári s názvom „Manželstvo gayov a ďalší gulag” pre Catholic Culture hovorí, že ´klamstvo o manželstve gayov´je ´skutočný totalitný klin´zástancov manželstva homosexuálov voči ´nenávideným morálnym domýšľavcom´, ktorí sa snažia obmedziť osobnú sexuálnu slobodu ostatných.”

„Príčina homosexuálnych manželstiev vyhovuje tomuto mýtu lepšie ako iné záležitosti, pretože sa skutočne zdá, že tí, ktorí im odporujú, odmietajú život, slobodu a prenasledujú šťastie iných,“ povedal Dr. Mirus. „Gayovia sú vzdelaní, bohatí a logicky, sú teda privilegovaným projektom našej morálnej kultúry. Obmedzovanie ich šťastia z akéhokoľvek dôvodu sa zdá byť jednoznačne chybným postojom.“

Podľa Dr. Mirusa riešením” situácie je byť si vedomý, že ,,byť gayom alebo podporovať spôsob života gayov je schvaľovať a podporovať neplodný sex. Prostredníctvom jednoduchého rozvodu, antikoncepcie, promiskuity a nakoniec aj interrupcie sa kultúra Západu čoraz viac podrobuje mentalite ´sterilného sexu´," hovorí. „Kultúra, ktorá vyznáva tieto hodnoty, nemá žiadny argument proti homosexuálnemu sexu, ani proti homosexuálnemu manželstvu,” pokračuje Mirus.

„Vysoké percento našich manželstiev je slobodných a úplne neplodných, väčšina z nich je neplodných z vlastného rozhoodnutia. Veľké množstvo manželstiev, na pohľad slobodných, nedospeje ani k deťom, aby sa rasa zachovala, ani k budúcim občanom, aby sa zväčšila a rozvinula spoločnosť. Výsledok tejto modernej mentality,“ hovorí Dr. Mirus, „je, že ktokoľvek, kto odporuje predstave homosexuálneho ´manželstva´ je ´umlčaný´ a ´utláčaný´.” Ďalej dodáva: ,, Zdá sa preto správne, že verejné odsúdenie homosexuálneho spôsobu života a opozícia homosexuálneho manželstva by mala byť kriminalizovaná. V skutočnosti by mali byť tieto praktiky vyhlásené za trestný čin v mene slobody. To je dôvod, prečo je homosexuálne manželstvo klamstvom, ktoré vytvorí ďalší gulag.”

,, Ignorovanie tejto neresti je znakom znehodnotenej kultúry. Žiadosť, aby bola lož verejne potvrdená ako pravda, je znakom ideologického totalitarizmu. Pravdu povediac, vytvára z človeka spoločenského vyvrheľa alebo zradcu.“

Mirus cituje nedávny príklad reverenda Huga Valdemara, hovorcu Arcidiecézy Mexiko City, ktorý bol obvinený tento mesiac za angažovanie sa v politickej propagande. Povedal totiž, že katolíci by nemali voliť kandidátov, ktorí podporujú „manželstvá“ ľudí rovnakého pohlavia.

Podobné príklady sa stávajú čoraz častejšie v USA, Kanade a Európe. Kresťania strácajú prácu, sú pokutovaní a podrobovaní dlhým výsluchom o „ľudských právach“, všetko jednoducho pre hlásanie tradičného kresťanského učenia o homoexualite.

Dr. Mirus navrhuje, že „obrovská osobná reforma“ je jediná odpoveď na „nový gulag.“ Jediná vec, ktorá môže pomôcť tým, ktorí odporujú homosexuálnym manželstvám je, aby začali žiť podľa prirodzeného chápania sexuality,“ povedal.  Konečná odpoveď každému gulagu je potvrdenie pravdy životom, živou demonštráciou, že kresťania majú viac srdca na strácanie ako majú pohania na dávanie.