Piloti odmietli na Deň nezávislosti lietať s ateistickými bannermi

4,364
Kultúra života

4. júl 2011 (LifeSiteNews.com) – Ateistická organizácia, ktorá sa snažila oslavovať Deň nezávislosti lietajúcimi bannermi propagujúcimi ateizmus v Spojených Štátoch, rýchlo narazila na prekážku. Väčšina pilotov pracujúcich pre reklamnú agentúru odmietla lietať s ich bannermi.

USA Today uviedol, že 4 z piatich pilotov pracujúcich pre Fly Signs Aerial Advertising sa odmietli zúčastniť kampane využívajúcej bannery s textom: „Amerika bez Boha” a „Ateizmus je patriotický.”

Len 17 z 85 pilotov spoločnosti súhlasilo s účasťou na kampani.

USA Today cituje jedného z pilotov, Reda Calverta: „Rešpektujem svoju krajinu a rešpektujem naše cirkvi. V našej krajine však máme dosť problémov aj bez toho, aby sme podnietili ďalšie. Ak títo ľudia chcú robiť niečo, v čo veria, fajn, len nech ma do toho nezaťahujú.”

Kampaň za 23 000 dolárov je projektom skupiny Amerických ateistov. Jej prezident Dave Silverman povedal, že odmietnutie pilotov pramení z americkej ´bigótnosti´. „Toto je jasná ukážka toho, prečo potrebujeme ďalej bojovať. Pretože neznášanlivosť proti nám je taká veľká, že veľa pilotov sa bojí letieť s našimi bannermi,” povedal pre CNN.

Iná ateistická organizácia, Americká humanistická organizácia, tiež využíva víkend 4. júla na propagáciu neviery. V júni rozdala 15 000 špendlíkov propagujúcich slogan: „Aj bez Boha môžeš byť dobrý,” uviedlo USA Today.

„Vážime si princípy, na ktorých bol náš národ založený, ktoré zahŕňajú slobodu, aj zo strany náboženstva,“ povedal Roy Speckhardt, výkonný riaditeľ.  4. júl prezentuje bohatú možnosť pre všetkých neveriacich Američanov vyjsť na svetlo a otvorene sa prezentovať takí, akí sú.”