Obhajcovia žiadajú pomoc pre ťažko týraného pro-life Čínskeho politického väzňa

4,452
Kultúra života

http://www.youtube.com/watch?v=OpVJidDqVJo&feature=player_embedded

12 júl, 2011 (LifeSiteNews.com) - Zdravie slepého Čínskeho právnika a jedného z najlepších obhajcov pro-life je vo vážnom ohrození kvôli opakovaným bitkám a podvýžive, ktoré trpí v domácom väzení. Organizácie pre ľudské práva majú už všetkého dosť.

Women’s Rights Without Frontiers (Ženské práva bez hraníc) a China Aid Association (Združenie pre pomoc Číne) dnes vyzvali k urgentným krokom pre oslobodenie Chena a jeho rodiny. Združenie pre pomoc Číne taktiež zverejnilo aj video.

Manželka aktivistu Chena Guangchenga odhalila v mrazivom liste na začiatku mesiaca mieru utrpenia, ktorú si tento pár vytrpel z rúk Čínskych vládnych úradníkov, ktorí trestajú Chena za obranu obetí vládou schválených nútených potratov a sterilizácií.

“Videla som ako ho obstúpilo viac ako desať mužov, ktorí ho potom týrali,” napísala Chenova manželka, Yuan. “Môj manžel a ja sme vážne zranení, ale máme zakázané opustiť domov pre akúkoľvek lekársku pomoc.” 

Yuan tvrdí, že zdravie jej manžela je v ohrození.

Chen je v domácom väzení od októbra, kedy bol po štyroch rokoch väzenia prepustený. Nachádza sa v krehkom zdravotnom stave kvôli pravidelným bitkám.

Reggie Littlejohn, prezidentka Women’s Rights Without Frontiers, zopakovala prosby Chenovej manželky.

“Chen sa vzdal všetkého, aby povedal svetu brutálnu pravdu o nútených potratoch v Číne. Je bojovníkom za práva žien,” povedala Littlejohn. “Teraz sme na rade my, aby sme sa obetovali pre Chena, bojovaním za jeho slobodu.”

Bob Fu, prezident China Aid, sa vyjadril, “Týranie Chena Guangchenga proti svedomiu a v rozpore s právom. Zlé zaobchádzanie úradníkov s Chenom počas jeho domáceho väzenia je žalostné. Bitky, stály dohľad, konfiškácia jeho počítača, mobilného telefónu, kníh, slepeckej paličky a dokonca aj hračiek jeho malej dcéry - to všetko je toho súčasťou.”

Spomínané organizácie vytvorili spoluprácu, aby odštartovali iniciatívu k záchrane Chena a jeho rodiny. Vyzývajú medzinárodnú diplomatickú komunitu aby uskutočnila oficiálnu intervenciu v Čínskej vláde kvôli Chenovi.

Taktiež žiadajú občanov aby písali Čínskym ambasádam a konzulátom po celom svete a podpísali Free Chen Guangcheng petition (Petícia za oslobodenie Chena Guangchenga).

Chen Guangcheng bol zatknutý v roku 2006 za odhalenie dôkazov o 130,000 nútených potratoch a nedobrovoľných sterilizáciách, ktoré boli vykonané v okrese Linyi v provincii Shandong v jedinom roku. Magazín Time ho vymenoval za jedného zo “100 ľudí, ktorí najviac formujú náš svet” v roku 2006 ” a dostal ocenenie Magsaysay award, ktorá je známa aj ako Ázijská Nobelova cena mieru, v roku 2007.