Tisícky tiel potratených detí spálené pri vykurovaní nemocníc

1,439
Kultúra smrti

LONDÝN – Médiá Spojeného kráľovstva odhalili,  že v procese, ktorý mal pomôcť vykúriť britské nemocnice, bolo spolu s ďalším „zdravotníckym odpadom“ spálených aj tisícky tiel potratených detí. The Daily Telegraph uvádza, že viac ako 15.500 detí bolo spálených ako „klinický odpad“. Z toho niektoré telá boli použité ako „odpad na výrobu energie“, ktorý je určený na vykurovanie nemocníc.

Tieto praktiky boli odhalené investigatívnym spravodajským programom Dispaches, ktorý vysiela televízna stanica Channel 4. Spravodajcovia Dispaches zistili, že najmenej 10 pobočiek nemocníc NHS používalo pozostatky potratených a prirodzene nedonosených detí spolu s nemocničným odpadom. Ministerstvo zdravotníctva vydalo okamžité zastavenie tejto činnosti. Minister zdravotníctva Dr. Dan Poulter to nazval „absolútne neprijateľným“.

Lekársky riaditeľ NHS napísal všetkým pobočkám, že táto činnosť musí byť zastavená. Vedúca zdravotníckej kancelárie Sally Daviesová napísala Úradu pre ľudské záležitosti a požiadala ich „aby sa uistili, že nariadenie je jasné,“ hlási Telegraph.

Paul Tully, generálny tajomník Spoločnosti pre ochranu nenarodených detí, povedal pre LifeSiteNews, že problematika nakladania s telami potratených detí v nemocniciach „bola diskutovaná už dlhšiu dobu.“

Tully povedal, že aj keď existujú pokyny pre nakladanie so zvyškami plodu, ktoré zvyčajne stanovujú správy nemocníc, neexistuje žiadny osobitný zákon, ktorý by presne nariaďoval, ako sa to má robiť. Ale povedal, že vzhľadom k tomu, že prívrženci potratov naďalej popierajú realitu nenarodeného dieťaťa, vzniká „obrovská záťaž“ na nemocničný personál, ktorý má pozostatky tiel likvidovať rovnako, ako akýkoľvek iný nemocničný zdravotnícky odpad. A tým sa vytvára na nich „hrozný tlak.“

 „V nemocničných spaľovniach nikdy nemalo dôjsť k uskladňovaniu pozostatkov potratených detí spolu s ostatným materiálom. Neexistujú však žiadne právne obmedzenia, ktoré sa týkajú toho, ako majú byť pozostatky tiel likvidované. Existujú len nariadenia týkajúce sa hygieny,“ povedal Tully.

Ale dodal: „Nie je pre nás žiadnym prekvapením, že detské telá sú likvidované takýmto desivým spôsobom.“

„Z psychologického hľadiska si myslím, že žiadať zamestnancov, ktorí majú na starosti nemocničné spaľovanie, aby oddeľovali nemocničný odpad od tiel nenarodených detí, znamená uvaliť na nich hroznú psychickú záťaž, a to je dosť nesprávne. Týmto sa [nepriamo] zúčastňujú na procese potratu.“