Katolícki biskupi Kene vinia dve organizácie OSN zo sterilizácie miliónov dievčat a žien pod zámienkou očkovacieho programu proti tetanu, ktorý bol sponzorovaný vládou Kene.
Podľa vyhlásenia, ktoré podalo Katolícke združenie lekárov Kene, našla organizácia vo vakcíne, ktorú WHO a UNICEF podá 2,3 miliónom dievčat a žien, antigén spôsobujúci potraty. Kňazi v celej Keni údajne radia ľuďom, aby vakcínu odmietali.
„Do laboratória v Južnej Afrike sme z celej Kene zaslali celkom šesť vzoriek. Testy na antigén HCG sa ukázali pozitívne,“ povedal pre LifeSiteNews Dr. Muha Ngare z Mercy Medical Centre v Nairobi. „Vo všetkých sa našlo pridané HCG.“
Dr. Ngare, hovorca Katolíckeho združenie lekárov Kene, v bulletine vydanom 4. novembra vyhlásil: „Potvrdili sa naše najhoršie obavy - táto kampaň neslúži na odstránenie tetanu, ale je dobre koordinovanou silnou a masovou skúškou sterilizácie s použitím odskúšanej vakcíny na reguláciu plodnosti. Tento dôkaz bol predložený Ministerstvu zdravotníctva pred tretím kolom imunizácie, ktorý však odignorovali.“
Vláda tvrdí, že vakcína je bezpečná. Minister zdravotníctva James Macharia pre BBC dokonca povedal: „Odporučil by som ju i svojej vlastnej dcére a žene, pretože s ňou na 100% súhlasím a som si istý, že nemá žiadne nepriaznivé účinky na ľudské zdravie.“
Dr. Collins Tabu, vedúci očkovacieho oddelenia Ministerstva zdravotníctva, povedal pre Kenyan Nation, že „vo vakcíne niet inej prísady ako antigén tetanu.“
Tabu povedal, že rovnaká vakcína sa používa v Keni už 30 rokov. Okrem toho „existujú ženy, ktoré boli očkované v októbri 2013 a v marci tohto roku už čakali [dieťa]. Preto popierame, že do vakcín boli pridané antikoncepčné látky.“
Články z novín tiež hovoria o ženách, ktoré po očkovaní otehotneli.
Dr. Ngare odpovedal: „Buď klameme my alebo klame vláda. Ale opýtajte sa sami seba, „prečo by klamali katolícki lekári?“ Dr. Ngare dodal: „Katolícka cirkev poskytuje v Keni zdravotnú starostlivosť a očkuje sa tu už 100 rokov, teda dlhšie než existuje Keňa ako krajina.“
Dr. Ngare pre LifeSiteNews povedal, že v rozsiahlom cirkevnom zdravotníckom systéme zahrňajúcom 54 nemocníc, 83 zdravotných stredísk a 17 lekárskych a zdravotníckych škôl, upozorňovalo doktorov niekoľko vecí na možnosť, že antitetanová kampaň bola tajne kampaňou proti plodnosti.
Zaujímalo ich, prečo v priebehu viac než dvoch rokov musia absolvovať neobvyklých päť dávok (alebo, ako tomu vravia v Keni, „vpichov“). Navyše sa to týkalo len žien v plodnom veku. Otázkou tiež bolo, prečo sa to zavádzalo bez obvyklých fanfár vládnej publicity.
„Zvyčajne dávame tri dávky v priebehu dvoch až troch rokov niekomu, kto príde na kliniku s otvorenou ranou – či už sú to muži, ženy alebo deti,“ povedal Dr. Ngare. „Ak je toto očkovanie určené pre deti v maternici, prečo ho dávať dievčatám od 15 rokov? Kým nemajú 18, nemôžu sa vydať. Zvyčajný spôsob očkovania detí je počkať do šiesteho týždňa.“
Nejznepokojujúcejší je režim piatich očkovaní. „Jediný raz, kedy sa vakcína proti tetanu dávala v piatich dávkach, bolo vtedy, keď sa použila ako nositeľ vakcíny regulujúcej plodnosť vďaka pridanému hormónu ľudského Choriogonadotropínu (hCG), ktorý vyvinula WHO v roku 1992.“
Práve HCG sa našiel vo všetkých šiestich vzorkách zaslaných do zdravotníckeho laboratória Univerzity v Nairobi a ďaľšej v Južnej Afrike. Biskupi a lekári varujú, že injekčne podané HCG napodobňuje u žien prirodzený hormón, ktorý produkuje telo tehotnej ženy a spôsobuje, že dochádza k tvorbe protilátok voči nemu. Ak žena otehotnie a jej telo vytvára svoju vlastnú verziu HCG, spustí sa produkcia protilátok, ktoré spôsobia potrat.
„Vedeli sme, že v poslednej dobe bolo toto očkovanie piatimi injekciami použité v Mexiku v roku 1993, v Nikarague a na Filipínach v roku 1994,“ povedal Dr. Ngare, „tie boli príčinou potratov až o tri roky neskôr.“ Dodal, že práve z tohto dôvodu sú irrelevantné tvrdenia, že ženy, ktoré boli nedávno očkované, po ňom otehotneli.
Ngare povedal, že WHO sa pokúsilo priniesť do Kene rovnaký program zameraný proti plodnosti v roku 1990. „Upozornil sme vládu a to zastavilo očkovanie. Tentoraz sa tak nestalo.“
Ngare dal do kontrastu i utajovanie tejto kampane s obvyklým fanfárami, ktoré sprevádzajú národné snahy o očkovanie. „Zvyčajne sa spoja všetky zainteresované strany tri mesiace pred kampaňou, tak ako to nedávno urobili pri [kampani proti] detskej mozgovej obrne. A na vydávanie vakcíny využijú pracovníkov vo všetkých strediskách.“ Avšak pri tejto kampani proti tetanu, „[vakcínu] môžu vydávať len niekoľkí členovia určení vládou. Prichádzajú s policajným sprievodom. Vakcínu si po skončení berú so sebou. Prečo ju nenechajú v správe miestneho zdravotníckeho personálu?“
Brian Clowes z Human Life International vo Virgínii pre LifeSite News povedal, že WHO sa do kampaní v Nikarague, Mexiku a na Filipínach nezapojilo. „Snažia sa udržať si čistý štít. Špinavú prácu prenechali organizáciam ako Populačný fond OSN a USAID.“
V predchádzajúcich prípadoch, povedal Clowes, podávatelia vakcín trvali na tom ich, že ich produkt je čistý, no ukázalo sa, že nebol. Potom tvrdili, že vakcíny pozitívne testované na HCG, boli izolované a náhodné kontaminové počas výrobného procesu.
LifeSiteNews získalo správu OSN zo Ženevského stretnutia z roku 1992, na ktorom sa stretlo 10 vedcov z „Austrálie, Európy, Indie a USA“ a 10 „zástancov ženského zdravia“ z celého sveta, aby diskutovali o využití „vakcín na reguláciu plodnosti“. Vakcínu „proti ľudskému Choriogonadotropínu“ popisujú ako najpokročilejšiu.
Zaočkovaných je už milión keňských žien a dievčat a ďalších 1,3 milióna to čaká. Podľa vlády sa očkovanie zameriava na ženy preto, aby boli proti tetanu zaočkované aj ich deti v lone. Vláda tvrdí, že na tetanus zomrie 550 detí ročne.
Slovami provládneho [periodika] Nation sa našlo veľa žien, ktoré boli zaočkované a teraz sú tehotné - medzi inými aj manželka bývalého katolíckeho kňaza, ktorý odišiel z cirkvi, aby sa oženil. Noviny ignorovali, ako sa Keňa spolieha na katolícky zdravotnícky systém. Naopak, postoj biskupov postavili do pochybného historického kontextu iracionálnych odpovedí „z veľkej časti založených na náboženskom presvedčení,“ nedávnych vrážd očkovacích tímov v Nigérii či dokonca konšpiračných teórií CIA.
Prečo by chcela OSN zredukovať populáciu v rozvojových krajinách? „Rasizmus“ je prvým vysvetlením Briana Clowesa. „Rozvinuté krajiny si chcú tiež zabezpečiť prírodné zdroje. A v poslednej dobe je to aj celou tou falošnou teóriou o globálnom otepľovaní.“
Dr. Ngare vyjadril nádej Katolíckej cirkevi, že by vláda mohla túto záležitosť vyriešiť v tichosti - otestovaním vakcíny. „Vláda sa však rozhodla bojovať,“ a tým núti katolíckych biskupov a lekárov v Keni, aby [o tom] hovorili verejne.
Úrad WHO v Keni a niekoľko mediálnych kontaktov WHO vo Washingtone, D.C. nereagovalo na otázky LifeSite News ani po 24 hodinách.