Stowe-810x500.png

Pro-LGBT biskup inšpirovaný pápežom Františkom sa zaviazal k nulovým čistým emisiám do roku 2030

25
Neutral
  • Biskup Stowe z Lexingtonu sa zaviazal k nulovým emisiám uhlíka do roku 2030.
  • Odvoláva sa na pápeža Františka a jeho encykliku Laudato Si’ z roku 2015.
  • Veda a viac ako 1 100 vedcov odmieta politiku nulových emisií CO2.
  • Katolícke inštitúcie v USA začali plány nulovej spotreby a podporujú ekologickú spiritualitu.

Pro-LGBT biskup John Stowe z Lexingtonu v Kentucky v utorok oznámil, že jeho diecéza sa zaväzuje dosiahnuť do roku 2030 nulové čisté emisie uhlíka v 59 farnostiach, pričom sa odvoláva na inšpiráciu pápeža Františka.

“Toto je náš darček pápežovi Františkovi k jeho meninám,” povedal Stowe počas vyhlásenia na tlačovej konferencii diecézy a vysvetlil, že tlačovka sa koná nielen deň po “Dni Zeme”, ale aj na sviatok sv. Juraja, ktorý má rovnaké meno ako Jorge Bergoglio.

Stowe najprv narážal na Františkovu encykliku Laudato Si’ z roku 2015, v ktorej pápež označil “znepokojivé otepľovanie” klímy za nebezpečné pre planétu a tvrdil, že za to môžu najmä skleníkové plyny, ako napríklad oxid uhličitý, ktoré vypúšťa “najmä” človek. Obvinil tiež CO2 “znečistenie” za “ohrozenie” života v oceánoch.

Ako uviedol Chris Morrison z tdenníka Daily Sceptic podotkol,politická fikcia, že človek spôsobuje väčšinu alebo všetky klimatické zmeny, a tvrdenie, že veda stojaca za touto predstavou je ‘ustálená’, dostala krutý úder zverejnením “Svetovej klimatickej deklarácie (WCD),” ktorú podpísalo viac ako 1 100 vedcov a odborníkov.”

Pod vedením profesora Ivara Giaevera, nórskeho nositeľa Nobelovej ceny za fyziku, signatári dôrazne vyhlásili, že “neexistuje žiadna klimatická kríza,” pričom zdôraznili niekoľko kľúčových bodov: že zemská klíma vždy prechádzala prirodzenými fázami ochladzovania a otepľovania; že “klimatická politika sa opiera o neadekvátne modely;” že “CO2 je potravou rastlín, základom všetkého života na Zemi” že otepľovanie je “oveľa pomalšie, ako sa predpokladalo;” a že “klimatická politika musí rešpektovať vedeckú a ekonomickú realitu.”

“Rozhodne nesúhlasíme so škodlivou a nerealistickou politikou nulového čistého CO2 navrhovanou na rok 2050. Namiesto zmierňovania sa zamerajte na adaptáciu,”uzavrela skupina.

Spoluzakladateľ Greenpeace Patrick Moore odsúdil takúto politiku ešte dôraznejšie, keď vlani upozornil, že globálne dosiahnutie “čistých nulových” emisií uhlíka by viedlo k “úmrtiu najmenej 50 percent obyvateľstva”. 

Kampaň Life Coalition tiež upozornila, že výkriky o hroziacej “klimatickej katastrofe” zakrývajú depopulačnú agendu, keďže globalisti signalizujú, že preľudnenie, a dokonca “každé novo narodené dieťa” považujú za environmentálnu záťaž pre planétu.

Biskup Stowe sa napriek tomu drží klimatického alarmistického príbehu globalistov, ktorí globálne otepľovanie vykresľujú ako apokalyptickú záležitosť. Vyzdvihol skutočnosť, že František rovnako považuje klimatické zmeny za naliehavú záležitosť, pričom poznamenal, že jeho apoštolská exhortácia Laudate Deum mala “iný tón” ako Laudato Si’.

“Malo takmer pokarhávajúci charakter, pretože od roku 2015 sa toho veľa nestalo,” povedal v utorok Stowe. “A v skutočnosti (František) poukazuje na to, že tí, ktorí sú proti myšlienke pracovať na zachovaní planéty — tí, ktorí popierajú realitu klimatických zmien — majú príliš veľký vplyv. Povedal, že strácame čas. Musíme začať konať.”

Biskup priznal, že oblasť spadajúca pod jeho diecézu, ktorá sa rozprestiera v 50 okresoch vo východnej a strednej časti Kentucky, bola tradične závislá od ťažby uhlia, aby sa ekonomicky udržala.

“Ale teraz, keď vieme, čo vieme, musíme sa zaviazať k ekonomickej konverzii, aby sme sa uistili, že pracovné miesta, ktoré pomáhajú ľuďom dostať sa do práce, sú také, ktoré budú chrániť a zachovávať naše životné prostredie,” povedal Stowe. 

Iné katolícke inštitúcie už začali realizovať plány čistej nulovej spotreby po celých Spojených štátoch, podľavydavateľa National Catholic Reporter. Arcidiecéza sv. Paul-Minneapolis začala “Parish Net Zero Covenant” iniciatívu, citujúc vlastný záväzok Vatikánu’dosiahnuť do roku 2050 čisté nulové emisie. Diecéza Davenport v štáte Iowa tiež zaviedla “Akčný plán Laudato Si’, ktorý je v súlade s vatikánskou Platformou akčného plánu Laudato Si’, vydanou Dikastériom pre podporu integrálneho ľudského rozvoja.

K platforme, ktorá bola spustená v roku 2021 a ktorej ciele zahŕňajú prijatie “udržateľného životného štýlu,” podporu “ekologickej spirituality” (ktorá by mohla zahŕňať “liturgické obrady založené na stvorení,” podľa webovej stránky platformy), a “odpoveď na volanie Zeme,” ktorá zahŕňa uhlíkovú neutralitu a prijatie obnoviteľných zdrojov energie.

Kým sa Stowe nadšene zasadzuje za zmiernenie klimatických zmien, pohŕda katolíckou doktrínou, najmä pokiaľ ide o homosexualitu a transgenderizmus, ktoré dlhodobo prijíma.

V 2017, dva roky po tom, ako ho pápež František vymenoval za biskupa, Stowe vystúpil na konferencii New Ways Ministry, hoci táto nominálne katolícka skupina obhajuje homosexuálne “manželstvá” a bola odsúdená Vatikánom a USA.americkí biskupi.

“Kresťanská morálka sa viac zaoberá blahom a dôstojnosťou osoby než pravidlami, normami či príkazmi. Zdá sa, že Ježiš to učí pri mnohých príležitostiach,” tvrdil vtedy biskup.

V roku 2019 Stowe viedol “LGBTQ rekolekcie” na univerzite Notre Dame, kedysi bašte katolicizmu v Severnej Amerike, a tiež vydal “modlitebnú” kartu oslavujúcu homosexuálnu “hrdosť.” Na karte bol vyobrazený krucifix, z ktorého vychádzajú dúhové farby. Bola vyrobená na distribúciu na pro-homosexuálnych podujatiach.

Stowe je tiež jedným z viacerých biskupov, ktorí podporili pro-homosexuálne orientovaného jezuitu otca Jamesa Martina”knihu o “Katolíckej cirkvi a LGBT komunite.” 

Po tom, čo Vatikán vydal Fiducia Supplicans,kňaz v diecéze Stowe’bol vyobrazený ako požehnáva lesbický pár.