Palaszczuk-on-Spotlight-e1720018082505-810x500.jpg

Klamstvá COVID pokračujú, aj keď austrálske médiá zmierňujú svoju neúprosnú propagandu

13
Neutral
  • Historiu píšu vinníci, nie víťazi, najmä v reakcii na COVID-19.
  • Médiá a vládne orgány propagujú neúprimné informácie a výhovorky.
  • Údaje o úmrtiach a vakcínach boli selektívne používané a zavádzajúce.
  • Vakcíny nezastavili šírenie vírusu a spôsobili vážne vedľajšie účinky u niektorých ľudí.

Často sa hovorí, že históriu píšu víťazi. V Austrálii skôr platí, že históriu píšu vinníci, aspoň pokiaľ ide o reakciu na COVID-19.

Program Spotlight na kanáli Channel 7, jednom z hlavných televíznych kanálov, ukázal, že médiá a vládne orgány si teraz myslia, že uplynul dostatočne dlhý čas na to, aby začali poľavovať vo svojej neúnavnej propagande. Išlo o zriedkavý prípad, keď mainstreamové médiá zvážili rôzne uhly pohľadu: techniku známu ako obmedzené obesenie, pri ktorej sa pripúšťajú malé chyby, aby sa zakryli oveľa väčšie zločiny. Výsledkom bola prehliadka výhovoriek, klamstiev a zavádzania.

Vynaložilo sa veľké úsilie na tvrdenie, že ide o smrtiacu pandémiu, ktorá si vyžaduje extrémnu reakciu. Bývalá queenslandská premiérka Annastacia Palaszczuková zvolala: “Musíte si uvedomiť, že neexistovala žiadna vakcína. Bolo mi povedané, že pravdepodobne zomrie 30 000 ľudí. Až keď sme dostali vakcínu, hlavný hygienik mi povedal, že je svetlo na konci tunela." ”

Nehovorilo sa o tom, že podľa Austrálskeho štatistického úradu (ABS) bol v rokoch 2020 a 2021 zaznamenaný najnižší počet úmrtí na respiračné ochorenia, odkedy sa vedú záznamy. Kde sa vyskytla smrteľná pandémia? Bola to len “pandémia” nespoľahlivého testovania a divoko nepresných epidemiologických prognóz. Ukázalo sa, že to, čo Palaszczukovi povedali zdravotníci a modelári, sa ani zďaleka nepribližuje pravde.

Selektívne sa používali štatistické údaje. Viacerí účastníci diskusie tvrdili, že keď sa Austrália “otvorila” tým, že ukončila výluky, došlo k skokovému nárastu úmrtí. Ukázal sa graf úmrtí na COVID zo začiatku roka 2022, ktorý akoby ukazoval, že vakcíny pomohli znížiť počet úmrtí.

Ak by však graf začínal rokom 2021, naznačoval by, že po zavedení povinného očkovania došlo k veľkému skoku v počte úmrtí na COVID a že pred hromadným očkovaním boli úmrtia nízke (podľa ABS ich bolo v rokoch 2020 a 2021 len okolo 1 000, ale v roku 2022 vyskočili deväťnásobne). Namiesto toho by z toho vyplývalo, že vakcíny nijako neprispeli k zastaveniu úmrtí na COVID, ale skôr naopak.

Špecialista na infekčné choroby Sanjaya Senanayake napriek tomu vyhlásil víťazstvo: “Počet úmrtí sa oproti vrcholu pandémie znížil. Očkovanie malo obrovský vplyv – to zmenilo pravidlá hry." ”Ak “vrchol pandémie” bol v roku 2021, je to nepravdivé. Ak to bolo v roku 2022, po masovom očkovaní, potom neexistuje žiadny dôkaz na podporu tvrdenia, že očkovania zastavili nákazu ľudí: namiesto toho došlo k prudkému nárastu.

To vyvoláva dve otázky. Bola nadmerná úmrtnosť v roku 2022 spôsobená očkovaním? A ak vakcíny mali zabrániť účinku vírusu’potom prečo sa zvýšil počet úmrtí na vírus? Prinajmenšom to naznačuje, že nefungovali.

Ďalší “odborník,” pediater Robert Booy sa ohradil proti retrospektívnemu šíreniu strachu: “Ujasnime si, že to bol vírus, ktorý obišiel celý svet a zabil pravdepodobne viac ako 20 miliónov ľudí.”Nadmerný počet úmrtí v Austrálii, povedal, bol asi 20 000 “keď sme sa otvorili.”

Podľa tejto verzie udalostí sa vírus stal problémom až na samom konci roku 2021. To však nezodpovedá skutočnostiam. K uzavretiu medzinárodnej hranice došlo v marci 2020 a nasledujúci rok v austrálskej komunite zavládla rozsiahla panika v súvislosti s počtom “prípadov”: pozitívnych výsledkov na dnes už zdiskreditovanom PCR teste.

ČÍTAJTE: Kanadskému armádnemu desiatnikovi odmietli vyplatiť odškodné za zranenia spôsobené strelami COVID

Takisto poškodzuje tvrdenie úradov’, že bolo potrebné nariadiť očkovanie pre všetkých obyvateľov, že podľa ABS, priemerný vek úmrtia na COVID v roku 2022 bol 86 rokov, čo je výrazne viac ako priemerná dĺžka života v Austrálii. Ak by bol vírus smrteľným rizikom len pre starších ľudí, prečo bolo potrebné nútiť všetkých, aby sa dali zaočkovať?

Diskutovalo sa o účinnosti vakcín a panelisti sa dostali do ďalších logických zmätkov. Kerryn Phelpsová, praktická lekárka a bývalá šéfka Austrálskej lekárskej asociácie, vrcholného lekárskeho orgánu v Austrálii, povedala, že očkovanie nezastavilo prenos a vyjadrila ľútosť nad tým, že “ľudia stále chytajú tento vírus.” Mýlila si dve veci. Ak sa ľudia stále nakazia vírusom, znamená to, že vakcíny nefungujú ako prevencia, čo je iný problém ako prenos. Bizarné je, že Phelpsová podporila vakcíny a zároveň poskytla dôkazy, že nefungujú.

Najsilnejšou časťou programu bola diskusia o zraneniach a úmrtiach spôsobených vakcínami. Žena z publika povedala, že po užití vakcíny spoločnosti Pfizer bola tri roky práceneschopná s neurologickými problémami. To dalo podnet na cynické zavádzanie. Booy začal hovoriť o nebezpečenstvách vakcíny Astra Zeneca, ktorá bola stiahnutá z trhu a ktorá preukázateľne spôsobuje krvné zrazeniny. Odklonil tému od spoločnosti Pfizer, pretože kritizovať injekciu od spoločnosti Astra Zeneca je bezpečné, ale autority vrátane Booya stále odporúčajú ľuďom používať vakcínu od spoločnosti Pfizer.

Problém neprimerane krátkeho testovacieho obdobia bol tiež nastolený. Ako mohli úrady tvrdiť, že je bezpečná a účinná, keď na jej zistenie zvyčajne netrvá 10 mesiacov, ale 10 rokov? Booy reagoval ďalším klamstvom, keď tvrdil, že technológie mRNA aj adenovírusu sa testovali pri iných ochoreniach približne desať rokov. Naznačoval, že to svedčí o tom, že vakcíny sú bezpečné na používanie.

Prekonal ho jeho vlastný argument. Ak predchádzajúce testovanie adenovírusovej technológie poukazovalo na jej bezpečnosť, prečo sa potom ukázalo, že vakcína spoločnosti Astra Zeneca má neprijateľné vedľajšie účinky a musela byť stiahnutá? Nespomenul tiež, že napriek opakovaným pokusom nebola schválená žiadna mRNA vakcína. Therapeutic Goods Administration (TGA) stále neschválila vakcíny COVID-19; majú len predbežné povolenie.

ČÍTAJTE: Austrálsky senát začína prelomové vyšetrovanie nadmernej úmrtnosti po zavedení očkovacej látky COVID

Phelpsová, ktorá uviedla, že je pre ňu príliš nebezpečné byť v blízkosti ľudí kvôli riziku, že sa opäť nakazí COVID – ďalší dôkaz, že vakcíny nie sú účinné – uviedla, že hneď po očkovaní dostala dysautonómiu, závažné ochorenie nervového systému.

Jej partnerka rovnakého pohlavia Jackie Strickerová-Phelpsová opísala hrozné a trvalo vyčerpávajúce vedľajšie účinky vakcíny spoločnosti Pfizer: “V priebehu piatich minút mi takmer odletela hlava, sčervenala mi tvár, zhoršil sa mi zrak, nepočula som, znecitliveli mi nohy a ruky. Mal som parestézie po celom tele, začali mi vypadávať vlasy, sotva som mohol chodiť … Zničilo mi to život. Je to neurologické, reumatologické. Už nemôžem’chodiť po schodoch.”

Diskutovalo sa o neochote úradov uznať poškodenie spôsobené vakcínou. Booy nepravdivo tvrdil, že táto problematika sa podrobne skúma. To však nie je pravda. TGA v skutočnosti prestala zaznamenávať prípady myokarditídy a perikarditídy, najčastejších nežiaducich účinkov.

Phelps povedal, že “existuje neuveriteľný nedostatok zvedavosti pri skúmaní” nežiaducich účinkov, a dodal, že bolo zaznamenaných 144 000 hlásení o nežiaducich účinkoch. Skutočný počet bude mnohonásobne vyšší kvôli nedostatočnému nahlasovaniu.

Booy povedal, že TGA má mechanizmus nahlasovania, ktorý je správny, ale získať odškodnenie je mimoriadne ťažké. “Tri roky som trpel a oni povedali: ‘Nevyhovujete nášmu systému odškodnenia,”povedal Stricker-Phelps. Povedala tiež, že jej povedali, že ak sa nakazí COVID, zabije ju to, takže sa bojí vychádzať z domu.

Nie je to nedostatok “zvedavosti,” ako naznačila Phelpsová, čo bráni úradom skúmať vedľajšie účinky vakcíny. Je to strach z odhalenia. Ľudia, ktorí sa dopustili týchto krívd, sa ich usilovne snažia utajiť.

Všetko to bolo ošúchané predstavenie, ale jedna z účastníčok diskusie, ekonómka Gigi Fosterová, ktorá väčšinu programu neveriacky krútila hlavou nad nepravdami, ktoré sú stíhané, mala na záver trefnú poznámku: “[Čo sme sa naučili] je, že ľudia, ktorí majú veľkú moc v núdzovej situácii, túto moc zneužijú. Musíme nájsť spôsoby, ako v našich demokratických západných spoločnostiach vrátiť moc ľuďom." ”

PREČÍTAJTE SI: Tucker Carlson torches woke Australian journalists on Julian Assange, Putin, COVID