Trudeau2-810x500.jpg

Kanadský režim eutanázie sa rýchlo rozširuje, zatiaľ čo väčšina ľudí musí na zdravotnú starostlivosť čakať mesiace

19
Kultúra smrti

Pošlite kanadským zákonodarcom naliehavú správu, v ktorej ich vyzvete, aby zastavili rozširovanie asistovanej samovraždy

Kanada má v súčasnosti najrýchlejšie sa rozvíjajúci režim eutanázie na svete, pričom čakacia doba na základnú lekársku starostlivosť je až 27 týždňov.

Podľa augustovej správy kanadského think tanku Cardus počet Kanaďanov, ktorí spáchali samovraždu prostredníctvom programu “Medical Assistance in Dying” (MAiD) eutanázie, prudko vzrástol trinásťnásobne od jeho legalizácie, čím sa MAiD stal najrýchlejšie rastúcim programom eutanázie na svete.

“Health Canada dramaticky podcenila, ako bude vyzerať ‘ustálený stav’ úmrtí v rámci MAiD a ako rýchlo Kanada dosiahne hranicu 4 % z celkového počtu úmrtí,” uvádza sa v správe.

“Táto hranica bola dosiahnutá v roku 2022, čo je jedenásť rokov pred tým, ako Health Canada predpovedala len niekoľko mesiacov predtým, a dvojnásobok jej predpovede spred štyroch rokov,” pokračuje správa.

Prvýkrát zavedená v roku 2016, MAiD bola spočiatku dostupná len pre nevyliečiteľne chorých. V roku 2021 však Trudeauova vláda rozšírila túto smrteľne nebezpečnú prax tak, aby bola dostupná aj pre tých, ktorým nehrozí smrť, ale trpia chronickým ochorením.

Čítajte: Tento postihnutý muž bojujúci proti brutálnemu režimu eutanázie v Kanade’potrebuje vašu pomoc

Akkoľvek sa MAiD zatiaľ nevzťahuje na duševne chorých, nie je to z dôvodu nedostatku snahy zo strany Trudeauovej vlády, ktorá rozhodla odložiť rozšírenie eutanázie na osoby trpiace výlučne takýmito chorobami do roku 2027 po tom, čo sa proti tomu postavili Kanaďania a významní lekári.

Najnovšie správy ukazujú, že MAiD je šiestou najčastejšou príčinou úmrtí v Kanade. Nebola však uvedená ako taká v štatistickom zozname Statistics Canada’od roku 2019 do roku 2022 10 hlavných príčin úmrtí.

Na otázku, prečo sa MAiD v zozname nenachádza, agentúra odpovedala, že ako hlavnú príčinu smrti zaznamenáva choroby, ktoré viedli Kanaďanov k rozhodnutiu ukončiť svoj život prostredníctvom eutanázie, a nie samotnú príčinu smrti.

Podľa údajov Health Canada v roku 2022 zomrelo 13 241 Kanaďanov smrteľnou injekciou MAiD. To predstavuje 4,1 percenta všetkých úmrtí v krajine v danom roku, čo je 31,2-percentný nárast oproti roku 2021.

Kanaďania môžu byť eutanázovaní, ale nemôžu’dostať základnú zdravotnú starostlivosť

Kanaďanov môže prekvapiť, že vláda premiéra Justina Trudeaua’by naďalej presadzovala rozšírenie MAiD, keď mnohí Kanaďania nemajú prístup k zdravotnej starostlivosti.

Zdá sa však, že správa potvrdila to, čo si už mnohí Kanaďania uvedomili, keď išli do nemocnice, aby dostali zdravotnú starostlivosť: MAiD je uprednostňovaná pred skutočnou zdravotnou starostlivosťou.

Čakacie doby na poskytnutie starostlivosti v Kanade sa predĺžilina priemerných 27,7 týždňa, čo niektorých Kanaďanov vedie k zúfalstvu a namiesto čakania na pomoc sa rozhodnú pre eutanáziu.

To bol aj prípad 52-ročného Dana Quayla, starého otca z Britskej Kolumbie. Dňa 24. novembra sa rozhodolpre usmrtenie smrtiacou injekciou po tom, čo nemohol podstúpiť liečbu rakoviny kvôli predĺženiu čakacích lehôt.

Podobne v roku 2022 žena z Winnipegu v posmrtne zverejnenom nekrológu napísala, že sa rozhodla zomrieť asistovanou samovraždou po tom, ako jej bola odmietnutá potrebná liečba: “Mohla som mať viac času, keby mi viac pomohli.”

Zaiste, chorí a starší ľudia, ktorí odmietajú ukončiť svoj život pomocou MAiD, sú často odsudzovaní ako “sebci.”

Ako LifeSiteNews predtým informovali, v roku 2019 údajne istá zdravotná sestra z Alberty povedala kresťanskej autorke Heather Hancockovej, že je “sebecká”, pretože neukončila svoj život prostredníctvom MAiD.

V máji LifeSiteNews informovalo Kanaďanovi, ktorý sa cítil “úplne traumatizovaný” a porušený tým, že mu bola “viackrát” ponúknutá MAiD namiesto toho, aby dostal náležitú starostlivosť, ktorú potreboval počas pobytu v nemocnici.

Pošlite naliehavú správu kanadským zákonodarcom s výzvou, aby zastavili rozširovanie asistovanej samovraždy