Untitled-10-810x500.png

Ak chce prezident Trump zachrániť Ameriku, musí odtajniť tajomstvá, ktoré škodia Američanom

13
Kultúra smrti

Pre niekoho, kto začal politiku sledovať nedávno, je pravdepodobne bežnou skúsenosťou, že objaví kontroverzné zákony, pravidlá alebo nariadenia, ktoré nikdy neboli vážne spochybnené politikmi alebo dokonca médiami. Zoberme si napríklad nasledujúce vyhlásenie z nariadenia Obamovej a Bidenovej administratívy o utajovaní vládnych informácií USA pred Američanmi:

Toto nariadenie predpisuje jednotný systém utajovania, ochrany a odtajňovania informácií o národnej bezpečnosti vrátane informácií týkajúcich sa obrany proti medzinárodnému terorizmu. Naše demokratické zásady si vyžadujú, aby bol americký ľud informovaný o činnosti svojej vlády. Aj pokrok nášho národa závisí od voľného toku informácií v rámci vlády aj k americkému ľudu. Napriek tomu si národná obrana počas celej našej histórie vyžadovala, aby sa určité informácie udržiavali v tajnosti s cieľom chrániť našich občanov, naše demokratické inštitúcie, našu vnútornú bezpečnosť a naše vzťahy so zahraničím.

Je skutočne možné, že by mohli existovať “určité informácie”, ktoré by sa mali udržiavať “v tajnosti.”Človek si môže zatiahnuť závesy nie preto, že by mal zlé veci na skrývanie, ale preto,”že nechce, aby cudzí ľudia sledovali každý jeho čin.

Keď však človek skúma, čo všetko zamestnanci americkej vlády utajujú, zistí, že federálna a miestna vláda utajuje toľko tajomstiev, že sa pýta, či títo vládni zamestnanci neskrývajú vlastnú korupciu. Konkrétne subjekty ako FBI, miestna polícia a spravodajská komunita utajujú pred Američanmi svoje metódy, zdroje a technológie.

Keď sa takéto informácie utajujú, nevinní Američania sú v ohrození zo strany zamestnancov FBI, miestnej polície a spravodajskej komunity. FBI a miestne policajné subjekty spolupracujúce s FBI v minulosti tajne poškodzovali Američanov a mohli by v tom pokračovať, pretože títo vládni zamestnanci svoje konanie utajovali. Citát z dokumentu Výberového výboru Senátu pre spravodajské činnosti zo 70. rokov minulého storočia presne opisuje takéto škody spôsobené subjektmi FBI a miestnej polície:

činnosť spravodajských služieb v posledných desaťročiach príliš často prekračovala obmedzenia výkonu vládnej moci, ktoré sú stanovené ústavou, zákonmi a tradíciami našej krajiny’

[…]

Inteligenčná činnosť […] je vo všeobecnosti tajná. Je skrytá pred jej obeťami a zriedkakedy je opísaná v zákonoch alebo výslovných výkonných nariadeniach.Obeť nemusí nikdy tušiť, že jej nešťastie je zamýšľaným výsledkom činnosti vykonávanej jej vládou, a preto nemusí mať príležitosť napadnúť opatrenia prijaté proti nej. (Strany 2-3)

Vyhlásenie naznačuje, že namiesto toho, aby “chránili[a] našich občanov, naše domáce inštitúcie, našu vnútornú bezpečnosť,” utajenie amerických vládnych zamestnancov uľahčilo ich poškodenie.

Možno uviesť aj iný príklad. Jedna z vojen v Iraku bola založená na takzvanom presvedčení, že Saddám Husajn ukrýva “zbrane hromadného ničenia.” Mnohí americkí vojaci a nevinní irackí občania prišli kvôli tejto vojne a súvisiacim vojnám o život alebo boli invalidi. A predsa sa po rokoch ukázalo, že žiadne takéto zbrane hromadného ničenia neexistovali a že táto vojna bola založená na lžiach alebo významných omyloch. Citujem bývalého pracovníka americkej vládnej CIA:

Je to pre mňa veľmi smutné povedať, ale nielen ľudia z operačného oddelenia CIA, ale aj analytici CIA – oddelenie, v ktorom som pracoval – sú zodpovední za skazenie spravodajských informácií s cieľom ospravedlniť zbytočnú agresívnu vojnu.

Najlepšie, čo vám môžem povedať, je asi to, že senátny výbor pre spravodajské služby vykonal vyšetrovanie a vyvodil záver. A tu citujem slová Jaya Rockefellera, ktorý bol predsedom senátneho výboru pre spravodajské služby. Keď oznámil závery, povedal: “Pri zdôvodňovaní vojny administratíva opakovane prezentovala spravodajské informácie ako fakty, hoci v skutočnosti boli nepodložené, protirečivé alebo dokonca neexistujúce. V dôsledku toho boli Američania vedení k presvedčeniu, že hrozba zo strany Iraku je oveľa väčšia, než v skutočnosti existovala.”

Ako vyzerajú neexistujúce spravodajské informácie? Ako pravdepodobne viete, išlo o falzifikáty. Existovali rôzne mechanické veci, ktoré boli použité na ospravedlnenie tejto vojny, najmä na spojenie Saddáma Husajna s útokmi z 11. septembra. Urobili to tvrdením, že Irak mal väzby na Al-Káidu. Potom, samozrejme, prišli na rad zbrane hromadného ničenia. My, analytici na dôchodku, sme ľuďom povedali, že to bol škandál a že to bol podvod, ale Američania sa nechali presvedčiť našimi médiami. A médiá sú súčasťou vojensko-priemyselného komplexu. (V texte pridaný hypertextový odkaz citácie.)

Znovu opakujem, že to bolo utajovanie americkej vlády, ktoré významne prispelo k poškodeniu amerických vojakov a nevinných cudzincov.

PREČÍTAJTE SI: Trump vybral Tulsi Gabbardovú za riaditeľku národnej spravodajskej služby

Zapojenie USA do Vietnamská vojna bola údajne tiež založená na falošných a/alebo sfalšovaných spravodajských informáciách. Inými slovami, prinajmenšom dve vojny, v ktorých bolo poškodených mnoho Američanov (a cudzích štátnych príslušníkov), boli výsledkom buď omylov, alebo lží, ktoré mohli byť identifikovateľné, ak by vládni zamestnanci nemali právo takéto informácie utajovať. Títo poškodení Američania možno museli žiť značne ťažký život kvôli lžiam len niekoľkých tajne pôsobiacich amerických vládnych zamestnancov.

Teda presvedčenie (a/alebo lož), že americkí vládni zamestnanci musia zachovávať “určité informácie v tajnosti”, aby ochránili “národnú bezpečnosť”, sa môže ukázať ako prinajmenšom čiastočne nepravdivé na základe štúdia histórie utajovania informácií americkými vládnymi zamestnancami.

Dalšie príklady vládneho tajomstva potenciálne poškodzujúceho Američanov by sme tu mohli uviesť, prípadne aj príklady Američanov výrazne poškodených zbraňami so zameranou energiou (alebo podobnými zbraňami, ktoré na diaľku a tajne ovplyvňujú mozog a telo cieľovej osoby’ako aj domáce spotrebiče a iné fyzické objekty). Takéto zbrane by mohli byť obsluhované miestnymi alebo federálnymi orgánmi činnými v trestnom konaní.

Ako sa teda dá zabrániť alebo zastaviť takéto poškodzovanie a ochrániť Američanov pred takýmito skorumpovanými zamestnancami americkej vlády? Prezident Trump povedal, že plánuje zachrániť Ameriku, a tiež správne povedal, že mnohí nepriatelia Ameriky’sú vo vláde USA (zrejme to znamená aj zamestnancov miestnej samosprávy).

Ale čo môže urobiť prezident Trump? Ďalší citát bývalého zamestnanca americkej vládnej CIA (ktorý otvorene priznal, že Trumpa neschvaľuje) sa týka falzifikátov počas “ruského hoaxu.” Spomína, že keď bol Trump v prvom funkčnom období prezidentom, bol “bezmocný voči tomu, čo ja [zamestnanec CIA] nazývam deep state; CIA, FBI a ministerstvo spravodlivosti. Nedokázal ich’prinútiť, aby sa riadili jeho pokynmi, a preto’o Russiagate vieme tak málo.”

Ak prezident Trump nedokáže prinútiť CIA, FBI a ďalšie inštitúcie, aby sa riadili jeho pokynmi, môže vôbec niečo urobiť, aby zachránil Ameriku pred takýmito nepriateľmi vo vnútri USA?USA?"

Jedna vec, ktorú by mohol urobiť, je odtajniť takmer všetky, ak nie všetky informácie o FBI, CIA a ďalších tajných operáciách v Amerike (a potenciálne aj v cudzích krajinách). Vedci, vrátane Právnickej fakulty Newyorskej univerzity, opísali, že prezident Spojených štátov má pri odtajňovaní informácií významné právomoci:

Utajované informácie sú vo svojej podstate informácie týkajúce sa národnej bezpečnosti, ktoré si vyžadujú osobitnú ochranu pred neoprávneným zverejnením, a to z dôvodu poškodenia národnej bezpečnosti, ktoré by mohlo vzniknúť ich zverejnením. Údajne tieto informácie pomáhajú prezidentom pri plnení ich ústavných povinností vrchného veliteľa a ďalších povinností týkajúcich sa národnej bezpečnosti a zahraničných vecí. V skutočnosti sa však k prezidentovi dostane len malá časť týchto informácií; prevažnú väčšinu využívajú radoví štátni zamestnanci, ktorí vykonávajú širokú škálu funkcií v oblasti národnej bezpečnosti na podporu týchto prezidentských právomocí. Je tiež dôležité pochopiť, že konzistentný postoj výkonnej moci’naprieč administratívami je taký, že utajované informácie vytvára, vlastní a kontroluje prezident a že Kongres a súdy majú veľmi obmedzenú právomoc zasahovať do právomocí prezidenta’nad týmito informáciami.

Ak sa teda “len malá časť [tajných vládnych informácií] skutočne dostane k prezidentovi” a “drvivú väčšinu využívajú radoví vládni zamestnanci,” potom sa zdá, že prezident Trump by mal takéto informácie odtajniť a požadovať, aby bola väčšina (ak nie všetky) z nich odtajnená a zverejnená. Zdá sa, že prezident by mal tiež poveriť svojich vlastných dôveryhodných spolupracovníkov, aby prešli všetky utajované informácie v celej histórii Ameriky a našli korupciu z minulosti aj súčasnosti.

Obzvlášť je potrebné odtajniť a zverejniť metódy, technológie, zbrane a zdroje, ktoré používa FBI, miestna polícia, spravodajská komunita a iné. Dôvody zamestnancov americkej vlády’ na utajovanie takýchto metód a technológií sú absurdné a ako už bolo spomenuté, môžu významne prispieť k poškodeniu Američanov.

Prezident Trump sa navyše, podobne ako mnohí ďalší Američania, verejne zamýšľal nad tým, či viaceré medializované udalosti neboli “hoaxom” alebo inak sfalšovanými udalosťami, ktoré šírili zamestnanci vlády. Prezident Trump bude mať zrejme právomoc tieto odtajniť a mal by dať dôveryhodným ľuďom nájsť a zverejniť odtajnené “hoaxy” alebo inak sfalšované akcie FBI, miestnej polície a iných vládnych subjektov (sčasti preto, že takéto akcie by mohli byť protiústavné). Potom môže prezident Trump (a milióny Američanov) povedať: “Vidíte, zamestnanci americkej vlády robia tieto hoaxy už mnoho rokov, a to dokonca do takej miery, že ovplyvňujú Američanov’ podporu alebo odpor voči určitým nariadeniam alebo politikám.”

Napr. všetky informácie COVID-19, ktorými disponujú subjekty ako ministerstvo vnútornej bezpečnosti a FBI, by pravdepodobne zaujímali mnohých Američanov, ak ešte existujú.

Ak by si vládne mystifikácie pravdepodobne vyžadovali mnoho tisíc, ak nie miliónov, tajných vládnych predstieračov, hercov a herečiek (niekedy “krízových hercov,” ale niekedy nie) alebo podobný subjekt podobný gestapu, prezident Trump by mal odtajniť a zverejniť tento subjekt (alebo subjekty) a mená zamestnancov v tomto subjekte alebo podobných subjektoch. (Nemalo by to byť kontroverzné. Existuje mnoho verejných povolaní, ktoré vyžadujú zverejnenie mien licencovaných odborníkov; jedným z krokov k “záchrane Ameriky” je vyžadovať zverejnenie mien a fotografií súčasných a bývalých tajne pôsobiacich štátnych zamestnancov vzhľadom na ich schopnosť tajne škodiť iným).

V celej Amerike existuje mnoho rôznych FBI “Field Offices” a ďalších pobočiek týchto úradov. Je možné, že mnohí zamestnanci FBI zaryto nemajú radi iných Američanov. Zamestnanci FBI napríklad nemusia mať radi veriacich katolíkov kvôli ich odporu voči homosexualite, antikoncepcii, potratom a podobne. Odtajnenie a zverejnenie informácií o týchto zamestnancoch FBI sa zdá byť nevyhnutné na ochranu amerických katolíkov pred tými, ktorí by im mohli tajne škodiť alebo im škodili v minulosti.

Dalšie veci, ktoré by mal prezident Trump odtajniť a zverejniť, zahŕňajú podniky alebo “vlastníkov”, ktoré vlastní, prevádzkuje alebo na ktorých má vplyv FBI a/alebo iné subjekty presadzovania práva. USA sú založené na slobodách, ku ktorým patrí aj dôvera, že podnik je podnik, a nie vládni zamestnanci, ktorí sa pokúšajú chytať do pasce, provokovať alebo sledovať.

Ak sa má americký spôsob života zachrániť pred nepriateľmi vo vláde, malo by sa pravdepodobne odtajniť a zverejniť mnoho ďalších vecí: metódy, zdroje, technológie a činnosti miestnych a federálnych prokurátorov a ich tímov.

Proti uvedenému návrhu sa pravdepodobne vyskytnú námietky. Niektorí by mohli povedať: “Ale čo Rusko? Neviete, že nás Rusko dostane, ak odtajníme informácie o FBI a miestnej tajnej polícii? Alebo by mohli povedať:  “Nečítali ste o tom, ako FBI nedávno zachránila Trumpa pred šialeným Iráncom? FBI musela byť tajná, aby dostala Iránca!”

Prvé, FBI hovorí, že FBI môže falšovať informácie. Teda vždy, keď FBI oznámi, že zabránila tomu či onomu zločinu, musí byť známe, že môže klamať a/alebo falšovať informácie. Keď FBI povie: “Dostali sme Iránca!”, môžu klamať alebo inak falšovať informácie. Američania by mali byť poučení o tejto významnej skutočnosti; malo by sa to neustále zdôrazňovať.

Druhé, utajovanie vládnych informácií umožňuje iným krajinám dostať sa do americkej vlády a potenciálne dokonca poškodiť Američanov z týchto vládnych subjektov. Ak je Rusko naozaj takou hrozbou, za akú sa vydáva, nechcelo by’by byť v každej terénnej kancelárii FBI? Vládne tajomstvo poskytuje takúto príležitosť. Utajovanie tiež umožňuje iným vládam oklamať alebo podplatiť zamestnancov spravodajských služieb, čo môže mať za následok stratu mnohých životov.

Dôraz by sa mal klásť na odtajnenie a zverejnenie informácií z každej terénnej kancelárie FBI a ďalších pobočiek po celej Amerike, nielen z kancelárií FBI vo Washingtone D.C. Niektoré z týchto viet sú zbytočné, ale radikálni moslimovia, radikálne feministky, radikálni homosexuáli a “transgenderi,” alebo akékoľvek iné škodlivé osoby by mohli byť zamestnaní v ktorejkoľvek z terénnych kancelárií FBI z dôvodu, že ich zamestnanci nie sú zverejnení. Požiadavka zverejňovania zamestnancov a spolupracovníkov FBI aspoň umožňuje občanom v blízkosti týchto terénnych kancelárií a iných pobočiek FBI zistiť, či v týchto subjektoch existuje hrozba.

(Defundovanie FBI a ďalších tajných policajných subjektov v Amerike by sa malo pravdepodobne tiež uskutočniť; v konečnom dôsledku je problémom vládne tajomstvo, a ak sa nezruší alebo výrazne neobmedzí, môžeme si byť istí, že takéto vládne tajomstvo bude priamou príčinou zničenia Ameriky zvnútra vlády.)

Teda, aby prezident Trump zachránil Ameriku, mal by zvážiť odtajnenie a zverejnenie všetkého alebo takmer všetkého o FBI a ďalších tajne pôsobiacich vládnych subjektoch (podľa toho, čo umožňuje zákon).

PREČÍTAJTE SI: Elon Musk vyhlasuje, ze ‘Kladivo-spravodlivosti-prichádza’ pre Anthonyho Fauciho