Pozn. šéfredaktora: Nie sme FAKE NEWS! Sme LIFE NEWS. Prinášame správy, ktoré inde úmyselne uverejňované nie sú.
V nadväznosti na dôležitú policajnú operáciu, ktorá zabránila opakovaniu sa sexuálnych útokov z roku 2015, zriadila polícia pracovnú skupinu, ktorá má zistiť, prečo sa už druhý rok v Kolíne nad Rýnom objavilo na Silvestra toľko mužov zo severnej Afriky.
Vyšetrovanie sa bude zaoberať dôvodmi, prečo rok po neslávnych udalostiach v meste, kedy boli stovky žien sexuálne napadnuté, sa viac ako 1000 mladých zo severnej Afriky vybralo na silvestrovské oslavy práve do Kolína nad Rýnom.
Ako povedal policajný komisár Jürgen Mathies pre noviny Frankfurter Allgemeine Zeitung, jedným z aspektov spomínanej noci, na ktorý sa úrady zvlášť zamerajú je: „Prečo všetci [muži zo severnej Afriky] prišli na hlavnú stanicu takmer v rovnakom čase,“ a či sa vopred dohodli, že sa zúčastnia osláv v Kolíne nad Rýnom.
Novinári a politici, ktorí interpretovali udalosti silvestrovskej noci, počas ktorej rozmiestnenie 1500 policajtov zabránilo opakovaniu sa katastrofy z minulého roka, boli kritizovaní niektorými stúpencami ľavice, že opísali túto udalosť „rasisticky.“
Armin Schuster, bezpečnostný expert zo strany Kresťanskodemokratická únia (CDU) Angely Merkelovej, pochválil políciu za to, že konala „rázne a rozhodne“ v boji proti hrozbám počas silvestrovských osláv a zároveň dodal, že verí, že obyvatelia severnej Afriky: „... sa pokúšali organizovať skupinky po celom Nemecku."
„Skutočnosť, že si toľko ľudí z rovnakého prostredia našlo cestu do Kolína nad Rýnom - rovnako ako vlani - to bol test sily (štátu).“
Podľa feministky a novinárky Alice Schwarzerovej, ktorá súhlasí s tým, že títo muži predstavovali pre úrady „test sily“, by bez zásahu polície, boli ženy napádané rovnakým spôsobom ako vlani v Kolíne nad Rýnom.
„Keby polícia tentokrát nezasiahla ... stovky žien by boli vyhnané z verejného priestoru za pomocou sexuálneho násilia a „bezmocní“ muži na ich strane by zase boli ponížení.“
„Bolo to o [udalostiach] roku 2015, keď sa [títo obyvatelia severnej Afriky] chceli ukázať západným „pobehliciam“ a vyzdvihnúť neschopných európskych slabochov.“
Feministka dodáva: „Toto bola skúška sily a výzva pre štát, pretože títo muži, ktorí zase pricestovali na silvestrovské oslavy určite vedeli, že tentokrát by boli konfrontovaní s políciou.“
Vedúci oddelenia organizovaného zločinu düsseldorfskej polície, Dietmar Kneib, povedal, že bol šokovaný prítomnosťou obrovského množstva mladých mužov zo severnej Afriky na silvestrovských oslavách po celom Nemecku a povedal, že ľudia: „Určite predpokladajú, že [obyvatelia južnej Afriky] sa na tom dohodili.“
Vyšší policajný dôstojník tvrdil, že je ťažké veriť, že diskusia okolo hromadných sexuálnych útokov, ktoré sa udiali minulý rok v Kolíne nad Rýnom „zostala úplne bez povšimnutia“ v rámci kruhov severoafrických prisťahovalcov v Nemecku.
Vyšší policajný dôstojník povedal, že k tomuto presvedčeniu ho priviedlo: „Množstvo tých [prisťahovalcov zo severnej Afriky], ktorí prišli [do miest] a potvrdili známky agresívneho správania [u týchto mužov].“ Ďalej poznamenal, že mladí zo severnej Afriky majú veľmi dobré spojenie so sociálnymi médiami. Problémom teda nie je: „... Facebook, ale tie stránky, ktoré nemôžeme kontrolovať.“
Nájdi nás na FB: ZA KRESTANSKE SLOVENSKO. Čo si myslíte o téme? Napíšte do FB komentov.