Občania USA: Muž z Ontária žaluje ministerstvo dopravy v Ontáriu za to, že cenzúrovalo jeho billboard kritizujúci reakciu provinčnej vlády na COVID.
Podľa tlačovej správy zo 6. augusta Centrum spravodlivosti pre ústavné slobody (JCCF) oznámilo, že začalo podávať ústavnú sťažnosť v mene obyvateľa Ontária Georgea Katerberga po tom, ako mu ontarijské ministerstvo dopravy odmietlo povoliť vystaviť billboard požadujúci, aby sa politici zodpovedali za svoje nesprávne konanie v súvislosti s COVID.
“Navrhovaný nápis pána Katerberga’bol vecou legitímneho prejavu chráneného Chartou,” uviedol právnik JCCF Chris Fleury. “Vo fungujúcej demokracii musia mať jednotlivci ako pán Katerberg možnosť vyjadriť svoju nespokojnosť s verejnými činiteľmi.”
“Tým, že tak robí, nepropaguje nenávisť,” argumentoval. “Pán Katerberg sa teší na svoj deň na súde a na to, že nakoniec bude môcť postaviť svoj billboard.”
Billboard bol pôvodne postavený pri diaľnici č. 17 neďaleko mesta Thessalon v Ontáriu. Stálo na ňom: “Vedome klamali o bezpečnosti a zastavení tranmisie [sic],” a “Kanaďania žiadajú zodpovednosť.”
Na billboarde boli zobrazené tváre rôznych predstaviteľov kanadskej vlády vrátane premiéra Justina Trudeaua, vicepremiérky Chrystie Freelandovej, lídra Novej demokratickej strany (NDP) Jagmeeta Singha, ontarijského premiéra Douga Forda, šéfky kanadského zdravotníctva Theresy Tamovej a riaditeľa Národného inštitútu pre alergie a infekčné choroby dr. Anthony Fauci.
Všetci vyššie uvedení presadzovali obmedzenia v rámci programu COVIDa COVID injekcie, napriek dôkazom, že ani jedno z toho nebolo bezpečné ani účinné.
Nad ich obrázkami bol obrázok dvoch kladív za kanadskou vlajkou, dizajn, ktorý Katerberg vysvetlil, že bol “inšpirovaný symbolom z albumu The Wall skupiny Pink Floyd z roku 1979, ktorý sa zaoberal nadmernou mocou vlády.”
Krátko po vystavení bilbordu ministerstvo dopravy Ontária’požadovalo jeho odstránenie, pretože údajne obrázok reprezentuje ideológiu nadradenosti bielej rasy. Ministerstvo ďalej požadovalo, aby Katerberg predložil všetky budúce billboardy na schválenie.
“Žiadateľovi nebolo známe, že obrázok kladiva s pazúrmi zo skladby Pink Floyd’The Wall si koncom osemdesiatych a/alebo začiatkom deväťdesiatych rokov privlastnila a použila americká hudobná skupina hlásiaca sa k nadvláde bielej rasy,”vysvetľuje sa v oznámení o podaní žiadosti.
Podľa toho Katerberg nápis prepracoval, nahradil obrázok kanadskou vlajkou a predložil billboard ministerstvu.
Ministerstvo sa však opäť ohradilo voči nápisu, tentoraz s odôvodnením, že “[p]odnet na billboarde môže byť vnímaný ako propagácia nenávisti alebo pohŕdania osobami zobrazenými na billboarde, čo môže byť v rozpore s určitými zásadami týkajúcimi sa reklamy. Akékoľvek ďalšie billboardy, ktoré chcete postaviť na diaľnici, musia byť vopred schválené [ministerstvom dopravy].”
Katerberg sa teraz odvoláva na divíznom súde Najvyššieho súdu v Ontáriu a tvrdí, že rozhodnutie ministerstva’porušuje slobodu prejavu.
“Znak nepropaguje násilie, nenávisť ani pohŕdanie,” uviedol Katerberg vo svojom oznámení. “Ďalej, Znak nie je zameraný na žiadnu ‘identifikovateľnú skupinu’… Pokiaľ šesť známych verejných osobností, ktoré sú na znaku uvedené, vôbec tvorí skupinu, je to na základe ich spoločnej reakcie na pandémiu COVID-19 v ich politickom a/alebo profesionálnom postavení.”
Občania USA: Žiadajte, aby Kongres vyšetril prudko rastúci počet úmrtí