Diversity-810x500.jpg

17 štátov obmedzilo politiky DEI, niekoľko ďalších by ich mohlo nasledovať: správa

5
Kultúra smrti

Podľa novej správy publikácie Campus Reform, ktorú vydal Leadership Institute, prijalo 17 štátov od začiatku marca 2025 opatrenia obmedzujúce programy a kritériá rozmanitosti, rovnosti a inklúzie (DEI) zo strany verejných inštitúcií.

Tými štátmi sú Alabama, Arkansas, Florida, Georgia, Idaho, Indiana, Iowa, Kansas, Severná Karolína, Severná Dakota, Oklahoma, Tennessee, Texas, Utah, Západná Virgínia, Wisconsin a Wyoming, uvádza sa v správe. Zoznam obsahuje zákony, výkonné opatrenia a rozhodnutia vzdelávacích rád, ktoré “obmedzujú opatrenia DEI, čo spôsobuje, že univerzity prestávajú financovať programy DEI z peňazí daňových poplatníkov, rušia oddelenia DEI, ukončujú školenia DEI a zastavujú postupy prijímania zamestnancov a prijímania na základe DEI.”

V ďalších 12 štátoch - Arizona, Connecticut, Kentucky, Louisiana, Mississippi, Missouri, Montana, Nebraska, Ohio, Oregon, Pennsylvánia a Južná Karolína - sa v súčasnosti pripravuje legislatíva, ktorá má urobiť to isté.

Medzi opatreniami na obmedzenie DEI, ktoré prebiehajú alebo sa dokončili v niečo viac ako polovici štátov, a početnými podnikmi backpedalingna “diversity” iniciatívy, Amerika sa nachádza uprostred populárnej vlny proti takzvanej “woke ideológii.”

Indoktrinácia detí ľavicovou ideológiou na sexuality a ďalších ľavicových programových bodov je už dlho hlavným problémom amerických verejných škôl, od knižnice po športovú a toaletnú politiku až po drag eventyna triedne materiályna dokonca “prechod” problémových detí bez prispenia rodičov. Mnohé školy tiež prejavili nepriateľstvo voči právam a zamestnávaniu jednotlivých učiteľov, ktorí odmietajú súhlasiť s takýmito programami. 

Táto problematika spolu s presadzovaním ideologických posolstiev v školstve financovanom daňovými poplatníkmi podnietila odpor rodičov, ktorý sa v posledných rokoch zaslúžil o zisk republikánov v štátoch ako Florida a Virgínia, ktorých current respective governors prevzali vedúcu úlohu v boji proti nim.

Nedávna a budúci prezident Donald Trump’porážka demokratickej viceprezidentky Kamaly Harrisovej v boji o Biely dom bola mnohými tiež vnímaná ako ďalší dôkaz odmietania ideológie prebudenia širokou verejnosťou. Výskum verejnej mienky prodemokratickej spoločnosti Blueprint ukázal, že výrok “Kamala Harrisová sa zameriava viac na kultúrne otázky, ako sú otázky transrodových osôb, než na pomoc strednej triede” bol tretím najväčším dôvodom, prečo sa ju voliči celkovo rozhodli nevoliť, a dôvodom číslo jeden, prečo ju swingoví voliči odmietli a namiesto toho volili Trumpa.

Minulý mesiac dala Trumpova administratíva’ministerstvu školstva (DOE) dalaverejným školám a univerzitám v celej krajine dva týždne na to, aby zrušili všetky programy DEI, ktoré prípadne prevádzkujú, inak riskujú stratu federálneho financovania. Zároveň spustilainternetovú stránku pre rodičov, študentov a učiteľov, na ktorej môžu podávať správy o prebudenej diskriminácii na základe rasy alebo pohlavia v školách K-12 financovaných z verejných zdrojov.