- Saudskoarabskí úradníci povolili použitie sily na vysťahovanie dedinčanov.
- Plukovník Rabih Alenezi tvrdí, že dostal príkaz na vyčistenie pôdy pre projekt.
- Jeden človek bol zastrelený po odmietnutí opustiť oblasť a protestovaní proti vysťahovaniu.
- Projekt "The Line" je súčasťou globalistických plánov klimatickej politiky do roku 2030.
Saudskoarabskí úradníci údajne povolili použitie smrtiacej sily proti miestnym dedinčanom, aby vyčistili pôdu na výstavbu “zeleného” mesta s názvom “The Line”, ktoré sa buduje v súlade s globalistickými plánmi klimatickej politiky do roku 2030 s pomocou stavebných firiem zo Západu.
Podľa nedávnej správy BBC bývalý spravodajský dôstojník Saudskej Arábie plukovník Rabih Alenezi, ktorý je teraz v exile v Spojenom kráľovstve zo strachu o svoju bezpečnosť, uviedol, že dostal príkaz vysťahovať dedinčanov z miestneho kmeňa, aby vyčistili pôdu pre projekt “The Line”.
Podľa dostupných informácií bol jeden človek zastrelený po tom, čo odmietol opustiť oblasť. Abdul Rahim al-Huwaiti odmietol, aby výbor pre registráciu pozemkov ocenil jeho majetok, a o deň neskôr ho saudskoarabské orgány zastrelili, keď sa konala misia na vypratanie dedinčanov. Uvádzalo sa, že na sociálnych sieťach zverejnil videá, v ktorých protestoval proti vysťahovaniu.
Ako poznamenala BBC, saudská štátna bezpečnosť vtedy tvrdila, že al-Huwaiti strieľal na ochranku a že ho potom zastrelili ako odvetu. Ľudskoprávne skupiny však uviedli, že bol zabitý za to, že odmietol opustiť oblasť a podriadiť sa príkazom na vysťahovanie.
Keď BBC poznamenala, že nebola schopná “nezávisle overiť, či plk. Aleneziho’vyjadrenia o smrtiacej sile,” uviedla, že “zdroj”, ktorý je oboznámený s vnútorným fungovaním saudskej spravodajskej služby, jej povedal, že Alenezi’svedectvo o vypratávacej misii, ako aj podrobnosti o nej, boli presné, pokiaľ ide o to, čo takéto vypratávacie misie zahŕňajú.
Ďalších 47 dedinčanov bolo zatknutých za to, že nesúhlasili s vysťahovaním, pričom mnohí z nich boli obvinení z terorizmu.
Alenezi poznamenal, že neľutuje svoje rozhodnutie ignorovať príkazy na vypratanie v súvislosti s projektom a povedal: “Mohamed bin Salmán nedovolí, aby výstavbe Neomu niečo stálo v ceste.”
“Začal som sa viac obávať toho, čo by sa odo mňa mohlo žiadať, aby som urobil vlastným ľuďom,” poznamenal.
“The Line” je vlajkovou loďou “zeleného” projektu, ktorý je známy ako Neom, 1,5 bilióna dolárov výstavba na území’Červeného mora. Buduje sa v rámci stratégie Saudská Arábia’2030, ktorá sa snaží odkloniť hospodárstvo kráľovstva’od ropy a jeho obrovských zásob.
“The Line”je v súlade s projektom Organizácie Spojených národov’ Programom trvalo udržateľného rozvoja do roku 2030, ktorý zahŕňa postupné vyradenie uhoľných elektrární, zníženie používania hnojív a obmedzenie využívania zemného plynu v nasledujúcich desaťročiach.
Zníženie a prípadné odstránenie používania takzvaných “fosílnych palív” a prechod na nespoľahlivú “zelenú” energiu bol tlačí Svetové ekonomické fórum (WEF), globalistická skupina stojaca za socialistickým “Veľkým resetom” programom, ktorý podporuje aj kontrolu populácie.
“Samotná Línia” je 170 kilometrov dlhé “mesto bez áut”, ktoré sa podľa renderov nachádza na severozápade krajiny Perzského zálivu. Bude “vybiehať do Červeného mora,” kde bude predĺženie jeho štruktúry slúžiť ako prístav pre lode.
Projekt Neom stavajú desiatky svetových stavebných spoločností, z ktorých mnohé majú sídlo na Západe. Podľa analýzy, ktorú uskutočnila BBC, satelitné snímky ukazujú, že tri dedinské školy a nemocnice boli zbúrané, aby uvoľnili miesto projektu.
Budúcnosť ‘dystopického’ projektu je otázna
“Projekt The Line” sa buduje na základe saudskoarabského právneho systému, ktorý je založený najmä na moslimskom práve šaría, ktoré kriminalizuje každého, kto “priamo alebo nepriamo spochybňuje náboženstvo alebo spravodlivosť kráľa alebo korunného princa. Podľa Amnesty International boli dvaja z 81 mužov popravených saudskoarabskou vládou v roku 2022 “odsúdení za zločiny súvisiace s ich účasťou na násilných protivládnych protestoch.”
Keď boli odhalené plány na “The Line”, v jeho propagačnom videu sa uvádza: “Ľudstvo už príliš dlho existuje v nefunkčných a znečistených mestách, ktoré ignorujú prírodu. Teraz sa uskutočňuje civilizačná revolúcia.”
Budúcnosť 170 kilometrov dlhého projektu však zostáva otázna.
Podľa nedávnej Bloomberg správy sa zdá, že len 2.4-kilometrová časť bude podľa zdroja oboznámeného s projektom dokončená do roku 2030.
Plány, že v “The Line” bude žiť 1,5 milióna obyvateľov, sa podľa zdrojov nenaplnia a očakáva sa, že keď sa projekt konečne spustí, bude v ňom žiť menej ako 300 000 obyvateľov.
Niektorí komentátori slamovali projekt ako “dystopický,” pričom jeden z nich ho opísal ako “nehorázne greenwashingové PR cvičenie hláv tohto prehnitého režimu,” poukazujúc na to, že “je to’pokus o odvrátenie pozornosti”, keďže “Saudská Arábia je stále na samom dne v oblasti ľudských práv (stačí si vybrať vedľa žien, akejkoľvek menšiny).”
Technologický blog Engadget vyjadril obavy, že “The Line” má byť “nabitý nespočetným množstvom senzorov, kamier a technológií na rozpoznávanie tváre, ktoré by v takomto obmedzenom priestore mohli posunúť vládny dohľad na takmer nepredstaviteľnú úroveň.”