shutterstock_757545853-810x500.jpg

"Infanticída je vždy zlá": konzervatívny poslanec predkladá petíciu na ochranu chorých detí pred eutanáziou

20
Kultúra smrti

Konzervatívny poslanec parlamentu (MP) predložil petíciu proti rozšíreniu smerníc o eutanázii aj na choré deti. 

Dňa 6. novembra poslanec parlamentu Alberty Damien C. Kurek predložil Dolnej snemovni parlamentu petíciu, v ktorej ju žiada, aby chránila deti narodené s ťažkými deformáciami alebo veľmi vážnymi syndrómami pred odporúčaním Quebecu legalizovať ich zabíjanie.  

“My, nižšie podpísaní občania a obyvatelia Kanady, vyzývame vládu Kanady, aby zablokovala akýkoľvek pokus o povolenie zabíjania detí,” uvádza sa v petícii.  

Detské odporúčanie, ktoré predložil Louis Roy z Quebeckého kolégia lekárov, by umožnilo zabíjanie detí do dvanástich mesiacov, ak sa narodia s “ťažkými deformáciami a veľmi vážnymi syndrómami.” 

“Predkladatelia petície sú veľmi znepokojení návrhom na legalizáciu zabíjania dojčiat. Kanaďanov hlboko znepokojuje a je v rozpore s hodnotami, ktoré sú Kanaďanom drahé,”vyhlásil Kurek. “Predkladatelia petície zdôrazňujú, že zabíjanie detí je vždy zlé.” 

“My, nižšie podpísaní občania a obyvatelia Kanady, vyzývame kanadskú vládu, aby zablokovala akýkoľvek pokus o povolenie zabíjania detí,”uzatvára petícia. 

Kanadské zákony o eutanázii, podávané pod eufemistickým názvom Medical Assistance in Dying (MAiD), v súčasnosti umožňujú usmrcovanie smrteľnou injekciou tých, ktorí nie sú nevyliečiteľne chorí, ale trpia chronickým ochorením .  

Čítajte: Infanticida je skutočná, hovorí katolícky bioetik Tuckerovi Carlsonovi

Vláda premiéra Justina Trudeaua’sa pokúsila rozšíriť túto prax aj na osoby trpiace výlučne duševnými chorobami, ale odložila to až do roku 2027 po nátlaku pro-life, lekárskych a psychiatrických skupín, ako aj väčšiny kanadských’provincií. 

Akokoľvek sú výzvy na infanticídu šokujúce, sú v súlade s kultúrou smrti, ktorú presadzuje Trudeauova vláda. Údaje totiž odhalili, že stovky detí, ktoré v Kanade prežijú potrat, sú ponechané napospas smrti.  

Podľa štúdie z Quebecu sa každé desiate dieťa potratené v druhom trimestri narodí živé, ale len 10 percent z nich žije viac ako tri hodiny. Okrem toho len 24 percent detí narodených živých bolo prijatých na jednotku intenzívnej starostlivosti o novorodencov (NICU), pričom len 5 percentám bola poskytnutá paliatívna starostlivosť.  

Keďže v Kanade neexistujú zákony týkajúce sa veku pre interrupciu, mnohí rozmazávajú hranicu medzi interrupciou a infanticídou, pričom tvrdia, že tá druhá je len neskorým potratom.   

V júli liberálna poslankyňa Dr. Hedy Fry bizarne implikovala že ‘novorodenci’ čelia zvýšenému zdravotnému riziku, keď ‘extrémne pravicové’ vlády obmedzujú potraty, teda praktiku, ktorej jediným cieľom je zabíjať deti.   

Ako LifeSiteNews predtým informovali,vtedajšia konzervatívna vláda premiéra Stephena Harpera’v roku 2013 odmietla prešetriť údaje Štatistického úradu Kanady, podľa ktorých bolo 491 detí ponechaných na smrť po tom, čo sa narodili živé po interrupciách.   

“Potraty sú v Kanade legálne,” povedal vtedy Harper.    

Podobne v roku 2011 albertský sudca podotkol že infanticida je len neskorý potrat, keď rozhodoval v prípade, keď mladá matka uškrtila svoje novorodeniatko a mŕtvolku hodila cez plot na dvor jedného zo susedov.   

“Hoci mnohí Kanaďania nepochybne považujú interrupciu za menej než ideálne riešenie nechráneného sexu a neželaného tehotenstva, vo všeobecnosti chápu, akceptujú a sympatizujú s náročnými požiadavkami, ktoré tehotenstvo a pôrod vyžadujú od matiek, najmä matiek bez podpory,” povedal sudca.    

Samozrejme, že infanticída je často ďalším krokom pre potratových aktivistov, ktorí popierajú dôstojnosť ľudského života, pričom niektorí potratári aktívne zabíjajú deti, ktoré prežili potrat. 

RELEVANTNÉ: Kanadský pro-life bloger uvádza fakty o potratoch, ktorým sa mainstreamoví novinári vyhýbajú