- Európska únia financuje projekt, ktorý prepisuje dejiny v prospech islamu.
- Poslanci kritizujú prepojenie projektu s ideológiou Moslimského bratstva.
- Vedecké prostriedky sú zneužívané na ideologickú propagandu namiesto skutočného výskumu.
- Katolícka identita Európy je ohrozená ideologickými projektmi a vládnymi politikami.
Európska únia z verejných zdrojov financuje projekt, ktorý propaguje islamocentrickú reinterpretáciu európskych dejín.
Francúzski poslanci Európskeho parlamentu (EP) Céline Imart (Les Républicains) a Fabrice Leggeri (Rassemblement National) nedávno zaslali predsedníčke Európskej komisie Ursule von der Leyenovej protestný list, v ktorom vzniesli kritické otázky týkajúce sa využívania európskych verejných prostriedkov.
Konkrétne Leggeri sa pýtal na vedecké a etické kritériá, ktoré viedli k obrovskému financovaniu európskeho projektu Korán’an, pričom zdôraznil jeho znepokojujúce prepojenie s ideológiou Moslimského bratstva. Na tento typ programu bola investovaná “značná suma”, povedal Fabrice Leggeri pre Le Figaro. “Vo všeobecnosti väčšina grantov dosahuje oveľa nižšiu sumu.”
Pred niekoľkými rokmi, v roku 2007, Európska komisia zriadila Európsku radu pre výskum (ERC), ktorá má podporovať najlepšie vedecké projekty kontinentu. V roku 2019 ERC schválila a financovala Európsky Kor’an Projekt (EuQu) a poskytla mu takmer 10 miliónov eur (približne 11 423 000 amerických dolárov). Ide tak o najštedrejšie financovaný projekt EÚ.
Výskum, ktorý potrvá sedem rokov (2019–2026), je zameraný na štúdium “ako bol Korán’an prekladaný, upravovaný a používaný v Európe v rokoch 1150 až 1850.”Profesor John Tolan, profesor v Nantes, je jedným z hlavných podporovateľov projektu. Podporujú ho ďalší výskumníci z európskych univerzít, napríklad z Kodane a Neapola.
Čítajte: írsky kňaz, ktorého sedemkrát bodol moslimský tínedžer, mu na súde odpustil
Podľa vyšetrovania, ktoré uskutočnili francúzske noviny Journal du Dimanche, viacerí akademici zapojení do projektu majú údajne blízko k Moslimskému bratstvu. V roku 2019 Tolan prednášal na Európskom inštitúte vied o človeku v Paríži o recepcii Mohameda v Európe. Spolupracoval aj s organizáciou Musulmans de France, ktorá je tiež napojená na Bratstvo, a získal uznanie od protureckých islamských združení. Ďalšia výskumníčka tejto skupiny, Naima Afif, je autorkou životopisu zakladateľa Moslimského bratstva.
Fabrice Leggeri je bývalým riaditeľom Frontexu a v súčasnosti poslancom Európskeho parlamentu za Národné zhromaždenie. Nie je to prvýkrát, čo nastolil otázky na objasnenie možného európskeho financovania islamistických združení.
Leggeri obvinil EÚ, že využíva finančné prostriedky určené na vedeckú excelentnosť na dotovanie ideologického prepisovania histórie a presadzuje príbeh o Európe, ktorá sa rozvíjala spolu s islamom alebo dokonca vďaka nemu. To všetko sa deje, zatiaľ čo mnohé vlády, ako napríklad francúzska vláda už desaťročia alebo aj poľská vláda, vedú vojnu proti katolíckej identite svojich krajín.
Leggeri by mal dostať odpovede od prezidentky Von der Leyenovej približne do šiestich týždňov.
PREČÍTAJTE SI: Francúzsko zaznamenalo tento rok rekordný počet dospelých konvertitov na katolícku vieru