Nemecký policajt: Máme prísny zákaz informovať o zločinoch utečencov

1,405
Kultúra smrti

Nemecké úrady a médiá tvrdo cenzurujú zločiny “utečencov”, hnev verejnosti rastie

“Televízni redaktori v rozhovore pred vysielaním dávali pokyn, aby (hostia) v súvislosti s udalosťami v Kolíne nehovorili o utečencoch. Inak bude rozhovor prerušený, ” sťažoval si v TV relácii Phoenix-Runde kriminológ Christian Pfeifer, ktorého citáciu priniesol v piatok nemecký denník Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). Denník FAZ navyše priznal: “Platí spôsob myslenia, že utečenci  sú spomínaní len v prípade, že sa hodia ako idealistická postava v boji proti pravicovým extrémistom. To je ale politická perspektíva, nie novinárska.”

Sťažnosti verejnosti na prácu médií dosahujú takú intenzitu, že verejnoprávna televízia ZDF sa musela ospravedlniť za neskoré a nepresné informácie o silvestrovskom násilí, pripomenuli Novinky.cz.

Správa o násilí v Kolíne sa do oficiálnych médií dostala až v pondelok, aj to len preto, že udalosti zverejnil regionálny kolínsky denník a ďalej už nešlo strkať hlavu do piesku, ako sa o to pokúsila v rámci politického zadania stanica ZDF. Sociálne siete prinášali už cez víkend výpovede svedkov. To spoľahlivo živilo a živí presvedčenie mnohých Nemcov, že mainstreamové médiá sa boja o tejto téme písať, že zakrývajú pravdu, pretože je politicky nepohodlná a nezapadá do opojenia z vítania utečencov, napísal britský The Guardian, ktorý zverejnil aj výpovede svedkov, že útoky migrantov boli koordinované a riadené.

“Sledovala som nejaký čas, ako traja pekne oblečení migranti vydávali rozkazy. V jednej chvíli k nim pristúpila skupina troch alebo štyroch mužov, ktorí dostali inštrukcie a boli poslaní späť do davu,“ povedala Guardianu očitá svedkyňa. “Potom prišla ďalšia skupinka, oni gestikulovali do rôznych smerov a zase ich niekam poslali.” Pekne oblečení muži si vraj dali občas pauzu, aby si urobili selfie. “Vyzeralo to, že očividne riadia všetky udalosti.”

Nemecký denník Bild priniesol článok, ako vyliezajú na svetlo ďalšie a ďalšie zločiny takzvaných utečencov po celom Nemecku, s výrečným titulkom Má polícia zakázané hovoriť pravdu ?, kde potvrdzuje vysoko postavený policajt z Frankfurtu: “U trestných činov, ktoré spáchajú páchatelia nenemeckej národnosti, spis k prípadu ihneď položíme na stranu. Existuje prísne nariadenie štátnych úradov neinformovať o prečinoch utečencov. Máme dovolené odpovedať iba na priame otázky zo strany médií“. Čo je celkom vtipné, pretože práve médiá nijako nehoria aktivitou o tom informovať.

O to absurdnejšie pôsobí, že ten, kto si silvestrovské udalosti odniesol za všetkých, bol kolínsky policajný prezident Wolfgang Albers – za to, že nedostatočne informoval o skutočnom rozsahu sexuálnych útokov v priestore okolo hlavnej stanice, ho z úradu  odvolal minister vnútra Severného Porýnia-Vestfálska Ralph Jäger.

Inými slovami: Albers bol obetovaný, hoci robil iba to, čo mu bolo z vyšších miest nakázané, a keď to všetko prasklo, hodili to na neho. Našťastie má  už 60 rokov, takže nie je problém poslať ho do predčasného dôchodku a dať mu nejakú poriadnu výslužku na cestu, aby mlčal.

Kolínska polícia je teraz kritizovaná aj za to, že proti organizovanému násiliu zo strany utečencov nedostatočne zasiahla. Lenže málokto si vzhľadom na situáciu uvedomuje, čo by sa stalo, keby týchto gangstrov medzi ktorými sú aj utečenci, ktorých úlohou je robiť v Nemecku chaos, rabovať, znásilňovať a vzbudzovať strach, začala polícia alebo armáda riešiť.

To, čo teraz vychádza najavo, sa v Nemecku deje už minimálne od septembra. Vďaka cenzúre sa to ako-tak darilo ututlať, ale situácia sa stále zhoršuje a všetko presakuje von.

V sobotu napríklad médiá zverejnili správu, že proti účastníkom demonštrácie hnutia Pegida, ktorí v Kolíne protestovali proti tomu, čo sa v Nemecku deje, polícia nasadila vodné delá. Na prvý pohľad to pôsobí úplne absurdne – migrantov, ktorí znásilňovali a okrádali Nemky na Silvestra, hŕstka policajtov nezvládala alebo nechala na pokoji, vlastných občanov, ktorým sa to nepáči, 1700 policajtov splachuje vodnými delami.

autor Milan Vidlák, šéfredaktor časopisu Šifra

článok pôvodne vyšiel v časopise Šifra