Americké občianstvo pre náhradné matky a darkyne vajíčok

902
Kultúra smrti

Úrad prezidenta Obamu odhalil novú politiku, priznávajúcu americké občianstvo ženám zo zahraničia, ktoré poskytnú svoje vajíčka americkým ženám, alebo sú v rolách náhradných matiek.

Nové definície pojmov „matka“ a „otec“ uvádza nová politika, predstavená v utorok, v Zákone o imigrácii a občianstve.

Hovorí sa tu, že „,prirodzenou matkou‘ alebo ,prirodzeným otcom‘ je biologický rodič alebo ten, ktorý plod vynosil.“ To teda „zahŕňa nebiologickú náhradnú matku, ak je zákonným rodičom v čase narodenia.“

V prípade, že sa matka nosiaca dieťa americkému páru uchádza o americké občianstvo, je týmto zaradená na začiatok zoznamu.

Náhradná matka nie je s dieťaťom geneticky spojená, je to vzťah odvodený od požiadavky biologických rodičov, kým je zároveň zákonným rodičom dieťaťa v čase narodenia,“ píše sa v novej politike.

Týmto definovaním náhradnej matky ako časti amerického obyvateľstva sa tak pre ňu vynárajú mnohé výhody, keby sa rozhodla do Spojených štátov imigrovať. Účinne by to zabezpečilo najvyhľadávanejší status na svete, akým je americké občianstvo, jej a po čase aj celej jej rodine.

Zákon o imigrácii a občianstve z roku 1965 drasticky zmenil politiku imigrácie do USA. Formálne sa volal Zákonom o imigrácii a naturalizácii z roku 1965 a prednostne označil statusom imigranta kohokoľvek, kto bol spojený s občanom Spojených štátov v mene „opätovného zjednotenia rodiny.“ Keď sa raz člen rodiny stane naturalizovaným občanom, on alebo ona je kvalifikovaný ako platiteľ daní v menšej čiastke v rámci programu verejnej sociálnej starostlivosti. Môže teda poslať po ostatných členov svojej rodiny – tento proces sa nazýva „reťazová migrácia.“

Táto zmena politiky len podporuje predávanie a kupovanie detí až k predávaniu a kupovaniu amerických občanov,“ povedala pre LifeSiteNews Jennifer Lahlová, prezidentka Centra pre bioetiku a kultúru. „Smer, ktorým by sa politika Spojených štátov mala uberať je zastavenie náhradníctva už teraz, aby ženy a deti boli ochránené.“

Lahlová dodala, že „toto rozhodnutie Obamovho úradu je nanešťastie začiatkom spúšte.“

Lahlovej dokument Eggsploitation skúmal, akým zdravotným problémom čelia darcovia výmenou za pár tisíc dolárov – napríklad paralýze a amputácii zapríčinených hormnónmi, použitými počas zbierania vajíčok.

Jedna darkyňa hovorila, že počas tohto procesu nemala žiadne problémy. „O šesť mesiacov ma však moje telo začalo zrádzať. Vždy som bola zdravá a aktívna, no zrazu som bola zmrzačená bolesťou, neschopná žiť svoj život, ktorý som si predtým užívala.“

Minula 50 tisíc dolárov na päť operácií len aby sa dozvedela, že jej pokus poskytnúť sa ďalšiemu páru vyústil do jej neplodnosti. Povedala, že začala vážne pochybovať o morálnosti a zdravotných rizikách súvisiacich s darcovstvom vajíčok.“

Nová politika, ktorú vytvoril Orgán pre americké občianstvo a imigráciu spolu s Ministerstvom zahraničných vecí tiež ozrejmuje, že Američanky, ktoré si najmú cudzinky ako náhradné matky, alebo ktoré predajú svoje vajíčka párom zo zahraničia, pridelia dieťaťu svoje americké občianstvo.

Nie je to prvýkrát, čo Obamov úrad konal exekutívnym rozhodnutím, aby dosiahol vytúženú politiku tým, že zmení definíciu rodiny. Úrad pre bývanie a urbanizáciu zmenil štatutárnu definíciu „rodiny,“ aby prinútil kohokoľvek, kto obdrží financovanie programu Section 8 prenajať svoj majetok osobám nehľadiac na „sexuálnu orientáciu alebo pohlavnú identitu.“

Prezident Obama tiež naznačil, že podobným spôsobom vynesie po priebežných voľbách rozhodnutie o niečom ako je hromadná amnestia.