Anglikánska cirkev vytvorila „pohanskú cirkev“, aby získala nových členov

1,850
Kultúra smrti

Anglikánska cirkev sa snaží získať pohanov a špirituálnych veriacich, aby si udržala počty ľudí v zboroch.

Cirkev školí služobníkov na to, aby vytvorili „pohanský zbor, v ktorom by kresťanstvo [bolo] centrom“. Chce tak pritiahnuť „špirituálnych“ veriacich.

Služobníci sú vyškolení na vytváranie nových foriem anglikanizmu, ktoré by boli vhodné pre ľudí alternatívneho presvedčenia. Všetko je súčasťou úsilia anglikánskej cirkvi o to, aby si udržala počty svojich zborov.

Reverend Steve Hollinghurst, výskumník a poradca v oblasti nových náboženských hnutí pre BBC povedal: „Budem hľadať také formulácie učenia kresťanskej viery, v ktorých by boli doma aj vo svojej kultúre.“

Povedal, že je to akoby „vytvorenie pohanského zboru, v ktorého samom strede by bolo kresťanstvo“.

The Church Mission Society trénuje služobníkov na to, aby otvárali nové obzory“ a dúfa, že bude svedkom toho, ako sa množstvo špirituálnych ľudí pripojí ku kresťanstvu.

Andrea Campenale z Church Mission Society povedala: „V dnešnej dobe chcú ľudia niečo cítiť; chcú mať nejaký zmysel skúsenosti.“

Žijeme v hĺbavom Anglicku, v ktorom sa oveľa viac zameriavame na seba. Myslím si, že sú veci, ktoré môžeme priniesť do dialógu s kresťanskými spoločnosťami.“

Webová stránka Church Mission Society inzeruje svoje priekopnícke školenie slovami: „Všade na svete, kde pokračuje Ježišovo poslanie, Cirkev potrebuje vodcov priekopníckych misií, ktorí by otvorili nové obzory.“

Tieto novinky prišli práve v čase, keď hľadači duchovna oslavovali letný slnovrat v Stonehenge.

Pohania a druidi sa schádzajú na mieste tejto historickej pamiatky v najdlhší deň roka, aby sa pozerali na slnko a oslavovali.

Nový krok by mohol spôsobiť, že slávni druidova - ako napríklad vodca druidov Arthur Pendragon – by konvertoval na anglikanizmus.

Viac ako 20 000 ľudí sa zišlo v Stonehenge ešte pred prestavbou tohto miesta, ktorá bude stáť 27 miliónov libier.

Obrovské stretnutie ľudí sa počas čakania na východ slnka vyznačovalo „pozitívnou a priateľskou atmosférou“, zamračené počasie im však zabránilo vyhrievať sa na krásnom východe slnka.

Superintendent Matt Pullen z Wiltshirskej polície povedal: Slnovrat 2013 mal veľký úspech, pričom ho - počas čakania na východ slnka - asi 21 000 ľudí oslavovalo v pozitívnej, priateľskej atmosfére.“

Počasie vydržalo, ale bohužiaľ oblačnosť bola príliš hustá na to, aby bolo vidieť vychádzajúce slnko.“

Loraine Knowlesová, riaditeľka Anglického dedičstva Stonehenge, povedala, že aj keď Stonehenge nikdy neprestával robiť dojem na svojich návštevníkov, nastavenie kameňov kazí uznanie a radosť ľudí zo samotného miesta.