shutterstock_1400020025-810x500.jpg

Ako kresťania bojujú proti radikálnej ľavicovej agende EÚ

19
Kultúra života
  • Van Schothorst bojuje proti medzinárodnej ľavici v EÚ.
  • Komisia v Bruseli je nedostatočne kontrolovaná Európskym parlamentom.
  • Van Schothorst bojoval proti liberálnej agende OSN a EÚ.
  • Van Schothorst podporuje kresťanské hodnoty a bojuje proti ideológii LGBT.

Henk Jan van Schothorst, kandidát na poslanca Európskeho parlamentu a vedúci predstaviteľ Medzinárodnej kresťanskej rady, sa pripojí k Jonathonovi v tohtotýždňovej epizóde The Van Maren Show, aby diskutoval o boji proti medzinárodnej ľavici zvnútra Európskej únie.

Van Schothorst začal svoj boj proti medzinárodnej ľavici po tom, čo od roku 2000 pracoval sedem rokov ako zamestnanec poslanca Európskeho parlamentu. Počas svojho pôsobenia v Bruseli van Schothorst spoznal “obrovskú moc nevolenej byrokratickej elity,” najmä Európskej komisie. Podľa van Schothorsta má Komisia možnosť “iniciovať” politiky a je “nedostatočne” kontrolovaná Európskym parlamentom. Tvrdí, že moc, ktorú využívajú tí, ktorí sú v Bruseli, sa zvyčajne využíva “z veľmi progresívneho, liberálneho ľavicového hľadiska.”

Pamätá si na jeden prípad, keď bol do Komisie navrhnutý katolícky taliansky kandidát na európske ministerstvo vnútra, dvaja holandskí poslanci Európskeho parlamentu (EP) na neho tlačili v súvislosti s jeho postojom k interrupciám. Talian po opakovaných otázkach zľavil a povedal, že je veriaci katolík a je za život. Holandským europoslancom sa potom podarilo zorganizovať skupinu zelených, socialistov a liberálov, aby úspešne zablokovali jeho vymenovanie - čo bol podľa van Schothorsta prvý takýto prípad.

“Ak je to tak, že na základe osobného názoru na potraty je niekto takýto poslaný domov, potom je naozaj niečo veľmi zlé,” spomína si, že si myslel.

Po skončení práce v Európskom parlamente začal van Schothorst pracovať v Haagu a pomáhať africkým krajinám, ktoré sa nachádzali uprostred prechodu od jednofarebných štátov k demokraciám. Všimol si, aký vplyv má OSN a jej agentúry na holandskú politiku. Podľa toho, čo videl, nepomáhali členským štátom, ale skôr slúžili ich vlastným “progresívnym ideológiám.” Videl, že nikto nebojuje proti liberálnej agende OSN, van Schothorst si premyslel, čo by chcel dosiahnuť, a v roku 2013 sa rozhodol založiť Transatlantickú kresťanskú radu.

Popisujúc ťažkosti s Radou však van Schothorst hovorí Jonathonovi, že problém s označením čohokoľvek za kresťanské spočíva v tom, že človek by nemal očakávať “otvorenú náruč”, ale “odpor”, pričom spomína, že daňový úrad v Holandsku mu povedal, že nikdy nedostane štatút oslobodenia od daní, tvrdiac, že kresťanská organizácia nebude slúžiť všeobecnému dobru, ale len kresťanským záujmom.

Čítajte: Vláda Trudeaua prisľúbila 1,7 milióna dolárov na propagandu LGBT zameranú na prorodinné africké národy

Zapojil sa do súdneho sporu s daňovým úradom, ktorý trval dva a pol roka a skončil sa súdnym sporom na holandskom najvyššom súde. Van Schothorst hovorí Jonathonovi, že videl potrebu odvolať sa proti rozhodnutiu daňového úradu’z obavy, že by podobným spôsobom zaobchádzal aj s inými kresťanskými organizáciami. Daňový úrad podal odvolanie po tom, ako vyhral pôvodný prípad, čo viedlo k tomu, že sa prípad prostredníctvom odvolaní dostal až na Najvyšší súd.

Viacerý čas van Schothorst začal žiadať o konzultačný štatútna medzinárodnej úrovni, pretože videl, že jediným spôsobom, ako vyhrať súdne spory, je realizovať svoje ciele. Keď získal poradný štatút, mohol vstúpiť do sídla OSN v New Yorku a na pôdu ďalších medzinárodných inštitúcií, aby loboval a presadzoval svoje ciele. Konzultatívny štatút získal krátko po tom, ako vyhral svoj prípad.

Ponúkajúc príklad jednej z vecí, s ktorými jeho organizácia zápasí, van Schothorst hovorí, že Spojené štáty, Kanada, Holandsko a Európska únia usilujú o to, aby sa sexuálna orientácia a rodová identita stali “medzinárodnou nediskriminačnou kategóriou.”

Van Schothorst pripomína, že tlak na ideológiu LGBT zo strany OSN a ďalších organizácií sa začal pred takmer desiatimi rokmi rezolúciou Rady pre ľudské práva vo švajčiarskej Ženeve. Hovorí, že táto organizácia bola zvolená preto, lebo je menšia, má len 47 členských štátov a členovia “rotujú” každé tri roky.

“Keď niečo dosiahnete v Ženeve na takzvanej ľudskoprávnej úrovni, potom to po nej ide do 193 členských štátov [OSN] v New Yorku, aby sa tým zaoberali,” uvádza van Schorthorst. Po tom, čo sa van Schorthorstovi nepodarilo zastaviť rezolúciu v Ženeve, odišiel do New Yorku, aby sa pokúsil presvedčiť členské štáty OSN, aby hlasovali proti rezolúcii, pričom upozornil, že úprava problematiky LGBT v zákonoch je fenoménom Západu a že by sa mali v súvislosti s touto otázkou pozrieť na svoje vlastné zákony a ústavy.

Konečné hlasovanie dopadlo tak, že 84 krajín bolo za, 77 proti a 16 sa zdržalo hlasovania. Pripomínajúc rozhovor s indickým veľvyslancom pri OSN sa ho van Schorthorst pokúsil presvedčiť, aby sa pozrel na legislatívu svojej krajiny’a hlasoval proti rezolúcii. India sa však zdržala hlasovania a jemu bolo povedané, že rezolúcia už bola odsúhlasená v Ženeve, a preto nemôže hlasovať proti nej.

“[T]akyto’druhy pozícií niekedy vznikajú a niekedy sme’schopní prelomiť konsenzus,” hovorí van Schorthorst Jonathonovi. “Pohľad je taký, že tieto druhy pozícií nemajú medzinárodný legislatívny dopad, ale vzťahujú sa na systém OSN. A keď existuje zmluva, ktorá sa vzťahuje na systém OSN, potom ju musíte implementovať.”

Van Schorthorst tvrdí, že zo strany medzinárodných inštitúcií už nejaký čas prebieha pokus o presadzovanie rodovej ideológie. Pri pohľade na návrh zmluvy medzi EÚ a krajinami Afriky, Karibiku a Tichomoria (AKT), na ktorom pracuje už niekoľko rokov, van Schothorst hovorí, že zmluvu vypracovala EÚ a že samotný sekretariát AKT’je v Bruseli a Brusel ho platí, aby tieto krajiny zastupoval. Zatiaľ čo sa E.U. pokúšala zmluvou tajne presadiť otázky LGBT, komplexnej sexuálnej výchovy a potratov v krajinách AKT, van Schothorst hovoril s týmito krajinami’lídrami, aby ich pred zmluvou varoval.

“Takto sa E.U. snaží, musím povedať, sa neustále snaží, potom prostredníctvom Rady pre ľudské práva, potom prostredníctvom OSN v New Yorku, alebo potom s Bruselom, alebo inými spôsobmi, snažia sa presadiť, presadiť, presadiť túto liberálnu agendu,” uvádza van Schothorst. “A majú peniaze, a preto je pre afrických politikov a krajiny veľmi ťažké vzdorovať.”

Pripomínajúc niečo, čo mu povedal jeden juhoafrický diplomat, van Schothorst hovorí, že ak sa africkej krajine ponúkne 50 miliárd dolárov na dotácie na vzdelávanie, z ktorých 500 000 dolárov je určených na komplexnú sexuálnu výchovu, krajina to prijme, pretože si nemôže dovoliť to neurobiť.

Čítajte: Predný kenský právnik vyzýva africké krajiny, aby odmietli zmluvu EÚ, ktorá presadzuje potraty, LGBT agendu, sexuálnu výchovu

Keď bola zmluva podpísaná v novembri minulého roka, 35 zo 79 krajín AKT ju nepodpísalo – čo van Schothorst považuje za znak práce svojej organizácie’. V čase nahrávania epizódy’van Schothorst verí, že zmluvu podpísalo približne 60 krajín AKT, pričom Európska únia tvrdí, že zmluva môže vstúpiť do platnosti, keď ju podpíšu dve tretiny členských štátov AKT.

Na konci epizódy van Schothorst hovorí o irónii toho, ako nezápadné krajiny presadzujú kresťanské hodnoty, zatiaľ čo miesta priamo formované kresťanskou civilizáciou nie. Pre van Schothorsta je Biblia “normou”, ktorá “platí pre každého a pre každú politiku.” Pozrieť sa na biblické prikázania, poznamenáva van Schothorst, znamená rozpoznať správne od nesprávneho, dobré od zlého, a že touto optikou môžeme skúmať rezolúcie a zmluvy.

To, čo vidíme, že sa deje na Západe, pokračuje, je pokus o odstránenie Boha, zatiaľ čo ľudia sa sami stávajú akoby bohmi. Ak pravda existuje len v srdci človeka, niekto si môže nárokovať vlastnú pravdu na rozdiel od objektívnej. A ak je pravda osobnou záležitosťou, človek si môže vybrať vlastné pohlavie a sexuálnu orientáciu a očakávať, že všetci budú toto rozhodnutie oslavovať, aby sa neprevinil “nenávistným prejavom.”

“Ak máte takúto normu a uplatňujete ju na dokumenty, potom musíte byť na strane … väčšinou … rozvojových krajín, ktoré pevne stoja za rodinou, životom a slobodami a tiež rešpektujú národnú suverenitu,” hovorí van Schothorst a poznamenáva, že E.U. nejde o demokraciu, ale o vnucovanie vlastnej ideológie rozvojovým krajinám.

Pre viac informácií od Henka Jana van Schothorsta si nalaďte tento týždeň’epizódu The Van Maren Show.

The Van Maren Showprevádzkuje sa na mnohých platformách vrátane SpotifySoundCloudYouTubeiTunes, a Google Play.

Plný zoznam epizód a možnosť prihlásiť sa na odber rôznych kanálov nájdete na našej webovej stránke Acast tu.